G A Z E T K A
Навик майбутнього « Креативність в широкому розумінні »
Як обіцяли в попередньому випуску , будемо розповідати про ті навики , які знадобляться нам у вже тепер у близькому майбутньому . Продовжимо креативним мисленням .
« Дивергентність мозку , або креативне мислення – це здатність породжувати різноманітні оригінальні ідеї у нерегламентованих умовах діяльності . Креативність у вузькому значенні - це дивергентне мислення ( операції дивергентної продуктивності за Дж . -П . Гілфордом ), особливістю якого є готовність висувати багато правильних ідей щодо об ' єкта . Креативність у широкому розумінні - це творчі інтелектуальні здібності привносити щось нове у досвід ( Ф . Баррон ), породжувати оригінальні ідеї в умовах вирішення або постановки нових проблем ( М . Валлах ), здатність усвідомлювати пропуски і суперечності , формулювати гіпотези щодо відсутніх елементів ситуації ( Торренс ), відмовлятися від стереотипних способів мислення ( Дж . - П . Гілфорд ).» З академічного !
Дуже цікава штука , це креативне мислення . Однією з причин чому люди вижили , а динозаври ні – креативність . Друга страх – але сьогодні не про це .
Креативність забезпечила людству виживання та комфорт . Вміння шукати рішення в нетипових ситуаціях та можливості там де вони приховані . Цей навик , можна розвивати . І перше , що потрібно то позбутись страху , вийти з зони комфорту . Наш мозок має сильну захисну функцію – як тільки ми бачимо щось інше , чуємо чи перебуваємо в нетиповій ситуації перше , що з ними відбувається це відторгнення . Нам не подобається бо в мозок поступають сигнали про порушення типових ритуалів .
А ритуали наше все . Спробуйте лягти спати пізніше звиклого часу
або поснідати раніше / пізніше або поїхати на роботу іншим марштуром . В кожній з цих ситуацій вам буде не комфортно . Ваш мозок буде бунтувати . Але якщо декілька разів під ряд добримуватись зміненого ритуалу – ми знайдемо багато переваг , а за 21 день ми виробимо нову звичку .
Те саме стосується роботи , розвитку , побуту , розваг , тощо . Як тільки ми вчимось змінювати ритуали , мозок звикає до нового ритму . Відповідно нам не так страшно творити , щось інше . Після того , як побороли первинні страхи переходимо до розширення границь світогляду . Ставте , собі питання « Як це можна робити по-іншому ?». Як правило перші дві-три ідеї , які виникають з свідомого . А як відомо свідоме обмежене . Не зупиняйтесь на цьому , виберіть ще декілька ідей з глибшого – з підсвідомого . Покопавшись в собі ви відкриєте грандіозні ресурси , цілі поклади креативних ідеї . Використайте їх . Поексперементуйте . Де шукати натхнення для нових звершень : Подорожі – це найкраще , що розширює горизонт світогляду . Книги – про особисте зростання , бізнес , цікаві винаходи , неординарні події . Спостереження – за світом , природою , дітьми , тощо . Спілкування – нові клуби інтересів , нові знайомства , старі добрі бдрузі ( але добрі , а не ті , що думають як то ти так живеш ).
Робіть руками – знайдіть собі цікаве заняття де треба буде працювати фізично . Менше думати – більше руками . Це також допомагає .
Проявляйтесь !