EURASIAN EDUCATION №6 2016 | Page 56

ХИМИЯ ПӘНІНЕН 8-СЫНЫПҚА АРНАЛҒАН САБАҚ ЖОСПАРЫ
¹ 6 ( 13 ) 2016
Ïåäàãîãèêà
Берілген әдістемелік жұмыс орта мектептің 8 сыныбында химия пәнінен сабақ жүргізудің үлгісі ретінде ұсынылған . Сабақ жоспары орта мектеп ұстаздарының , әдіскерлердің , педагогикалық мамандықтарда білім алатын студенттер мен магистранттардың назарына ұсынылады .
Данная методическая работа представляет собой пример проведения урока по химии в 8 классе средней школы . Методическая разработка будет интересна учителям средней школы , методистам , студентам и магистрантам педагогических специальностей .
ЖЫЛЫБАЕВА ГУЛЬЖАЙНА СЕЙСЕНБЕКОВНА
Аягөз қалалық мектеплицейінің химия пәні мұғалімі
This methodological work represents the example of a chemistry lesson for 8-form pupils of secondary school . The study manual might be useful to the secondary school teachers , methodologists and students in the master ' s programs of pedagogics .

ХИМИЯ ПӘНІНЕН 8-СЫНЫПҚА АРНАЛҒАН САБАҚ ЖОСПАРЫ

Сабақ тақырыбы Бейорганикалық заттар арасындағы генетикалық байланыс
Сабақ негізделген оқу мақсаты ( мақсаттары )
Сабақ мақсаттары :
Бейорганикалық заттар арасындағы генетикалық байланысты анықтауды үйрене отырып , реакцияны теңестіру кабілеттері дамиды
Барлық оқушылар 1 . Бейорганикалық заттарды бір-бірінен ажырата алады . 2 . БҚ арасындағы химиялық қасиеттерді сипаттайтын теңдеулерді жаза алады .
Оқушылардың басым бөлігі : Бейорганикалык заттар арасындағы химиялық теңдеулерді теңестіре алады
Кейбір оқушылар : Реакция теңдеулерін есептеуде қолдана алады
Тілдік мақсат Оқушылар : Ойлау , есте сақтау , өмірде қолдану қабілеттері дамиды
Алдыңғы оқу
Негізгі сөздер мен тіркестер : Оксид , негіз , тұз , қышқыл , байланыс екідайлылық , қышқылдық оксид , негіздік оксид , тұз түрлері , оттекті , оттексіз
Сыныптағы диалог / жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер :
Талқылауға арналған тапсырмалар Оксид , негіз , тұз , қышқыл айырмашылықтары Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба ? Тақырыппен байланыстырып мәтінмен жұмыс жасайды
Жазылым бойынша ұсыныстар : жаңа химиялық терминдер мағынасын ашып , есептеулер жүргізеді
Қышқылдардың , негіздердің , тұздардың қасиеттеріне шолу № 7лабораториялық тәжірибе
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар ( төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар , ескертпелерді жазыңыз )
Мұғалімнің әрекеті Оқушылардың әрекеті
Ресурстар
Басталуы Қызығушылықты ояту : - ұйымдастыру - үй тапсырмасын тексеру ; -қарастырылған тақырып бойынша бұрынғы білім еске түсіріледі ; - белсенді әрекетке
Ынтымақтастық ахуал қалыптастыру Қуанамын мен де , Қуанасың сен де , Қуанайық достарым Арайлап атқан күнге . Топқа бөлу " Жемістер салаты " әдісі арқылы топқа бөлуде банан , алма , өрік , ананас деп әрбір 1- 4 оқушыга айтылады
Оқушылар іс-қимылдар арқылы қайталап айтады .
Әрбір оқушы оз жемістерінің түріне қарай бөлініп топтасады
Өтілген тақырыптар бойынша сұрақтар жазылған тапсырманы әр оқушы жеке орындап болған соң , экрандағы жауаппен бірін
54