Фотограф: Вадим Мороз Автори статті: Тала Д., Ірина Козак
Т равень для української громади в Італії був неймовірно насиченим. З 10 по 13 травня в таких містах як Мілан, Турин, Флоренція та Рим, пройшли творчі зустрічі з письменником, есеїстом, перекладачем та громадським діячем, учасником музичних проектів « Лінія Маннергейма » та « Жадан та Собаки ». Літературні твори Сергія Жадана одержали численні національні та міжнародні нагороди, були перекладені тринадцятьма мовами, зробивши автора одним з найвпливовіших сучасних українських письменників. Сергій Жадан є також активним організатором літературного життя України( з 2000 року— віце-президент Асоціації українських письменників), учасником мультимедійних мистецьких проектів, а також акцій громадянської непокори.
Завдяки спільній підтримці видавництва Voland, міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz та посольства України в Італії, у рамках творчих зустрічей в Італії відбулася перша презентація книжки « Інтернат » та збірки « Месопотамія », яка вийшла у світ на італійській мові.
«… Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь, – ідеться в анотації до « Інтернат ». – Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі … Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім …»
«
Інтернат » – четвертий роман
Жадана і перший – про війну, вийшов друком у видавництві Meridian Czernowitz, розповідає про те, як змінилось життя людей, коли на Сході України почались військові дії.
За словами письменника, « інтернат – це одна з локацій роману, але водночас це ще й метафора, метафора світовідчуття, метафора загубленості, недолюбленості ». Цю книгу добре було б прочитати людям, які ніколи не були на українському Сході, які складають враження про Донбас та українськоросійську війну з повідомлень ЗМІ та загальних настроїв у соціальних мережах. Події в романі розгортають у січні 2015 року. Головний герой – вчитель у прифронтовому містечку і його тринадцятилітній
« племінник. Ми живемо у час, коли всі потребують чітких дефініцій. Про цього героя( вчителя Пашу) я не можу сказати, що він сепаратист. Очевидно, він не ходив на референдум, йому це не цікаво. Частина читачів може сказати, що роман про « ватника », але я його таким не назву. Персонаж знаходиться на лінії фронту. Його професія є маркером. Він вчитель україн-
press. afisha. it Літо 2018 22