Afisha.it press.afisha.it Літо 2017 | Page 34

« Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина ». Йоганн Вольфганг фон Ґете ліглот- це людина, яка

По може спілкуватися на декількох мовах. В основному всі поліглоти знають 2-3 мови на високому рівні, а іншими володіють на рівні « виживання », тобто можуть поспілкуватися на прості теми.

Ще одна цікава особливість полягає в тому, що перша іноземна мова завжди дається найважче і вчиться довго, а наступні освоюються набагато швидше і легше. Особливо просто вчити мови однієї групи, наприклад: італійська, французька та іспанська.
Міф # 1: Поліглоти- люди з
особливими здібностями які люди вважають, що поліглотам взагалі не

Де треба прикладати зусиль: мови самі по собі засвоюються у них в голові без повторень і занять. Є думка, що у тих, хто знає багато мов, мозок влаштований по-іншому, вони легко сприймають і відтворюють інформацію, граматика дається їм без вивчення, сама по собі і т.

Правда: Поліглот- звичайна людина, якій подобається вивчати кілька мов і яка докладає всі свої зусилля для цього. Немає такої людини, яка не змогла б стати поліглотом, адже для цього не потрібні якісь особливі знання чи склад розуму. Все, що вам потрібно- праця і захоплення навчанням.

Є

Міф # 2: У поліглотів унікальна пам ' ять
думка, що у всіх поліглотів феноменальна пам '- ять, тому їм легко даються будь-які мови. Люди вважають, що вони з першого ж разу запам ' ятовують значення абсолютно всіх незнайомих слів і граматичні конструкції.
Правда: У поліглотів дійсно хороша пам ' ять, але багато людей плутають причину і наслідок: якраз вивчення мов розвиває пам ' ять, а не унікальний вроджений хист дає можливість вивчати мови. Справа в тому, що простого запам ' ятовування слів або фраз для повноцінного вивчення мови недостатньо. Уявіть, що вам дали інгредієнти для складної страви, яку ви ніколи не готували. Якщо ви не знаєте, як обробляти кожен продукт і в якій послідовності додавати їх, то воно у вас не вийде. Так і з вивченням іноземної мови: набір слів і фраз- це тільки півсправи, друга половина полягає в тому, щоб навчитися правильно ними оперувати, розуміти їх в чужій мові та вживати в своїй. Тому, як правило, поліглоти володіють звичайною пам ' яттю, але постійно розвивають її.
Міф # 3: Поліглоти почали вчити
мови ще в юному віці один популярний міф звучить приблизно так:

Ще

« Поліглоти- люди, яких батьки з дитинства водили на мовні курси. Дітям легше дається навчання, тому сьогодні ці люди легко говорять на декількох іноземних мовах ».
Правда: У більшості своїй поліглоти- люди, закохані в іноземні мови. І любов ця прийшла вже в свідомому віці. Ті ж, хто в дитинстві вивчали іноземні мови, не мають ніяких переваг перед дорослим учням. Більшість лінгвістів і психологів переконані в тому, що дорослим людям мови даються навіть що ви вивчаєте італійсь-

Як

ку чи будь-яку іншу мови, то, звичайно, чули про поліглотів, яким вдалося вивчити з десяток мов. У вас також виникає: « Напевно у них є якісь секрети, адже я роками вчу одну-єдину, і не без труднощів »?
У цій статті ми наведемо найпоширеніші міфи про тих, хто успішно вивчає іноземні мови, а також розповімо, як вчать мови поліглоти.
Afisha. it Літо 2017 34