Український кінематограф у 2016 році побив рекорди, за час незалежності, кількістю фільмів в кінотеатрах. Серед прем ' єр цього року було 4 альманахи короткометражних фільмів, 8 документальних стрічок, 2 анімації і 16 ігрових повнометражних картин. жнародне журі Одеського міжнародного кінофестивалю на чолі з Крістофером Гемптоном назвало
Мі імена призерів в категоріях Найкращий фільм, Найкращий режисер і Найкраща акторська робота.
Такі сюжети пише саме життя
Фільми виходили на екрани в такій послідовності: 21.01 четверта « Українська нова хвиля ». 28.01- « Російський дятел », Чед Грація. 4.02- « Каптум », Анатолій Матешко. 11.02- Збірник українських короткометражок « Любов. LIVE ». 25.02- « Бранці », Володимир Тихий. 25.02- « Політ золотий мушки », Іван Кравчишин. 10.03- « Ніч святого Валентина », Володимир Лерт. 10.03- « Справжня Русь », Артур Якубов. 17.03- « Крим, як це було », Костянтин Кляцкін. 27.03- « Жучок », Алла Пасікова і Анатолій Ржанов. 31.03- «# SELFIEPARTY », Любомир Левицький. 21.04- « Я з тобою », Олег Туранський. 1.09- альманах документ. фільмів « Український експеримент ». 29.09- « Жива ватра », Остап Костюк. 6.10- « Осінні спогади », Алі Фахр Мусаві. 13.10- « Микита Кожум ' яка », Манук Депоян. 27.10- « Чунгул », В ' ячеслав та Олександр Альошечкіни. 31.10- «# futureinthepast », Олександр Шапіро. 10.11- « Гніздо Горлиці », Тарас Ткаченко. 17.11- « Виграти все », Дмитро Томашпільський. 24.11- « Жива », Тарас Химич. 24.11- « Конкурсант. Смертоносна шоу », Олександр Біляк. 1.12- « Бременські розбійники », Олексій Лукьянчиков. 1.12- « Вісім », Олександр Шапіро. 1.12- « Лобановський назавжди », Антон Азаров. 8.12- « Моя бабуся Фанні Каплан », Олена Дем ' я- ненко.
Режисера Тараса Ткаченка нагородили Золотим Дюком
за картину « Гніздо Горлиці » в категорії Кращий український повнометражний фільм.
« Нема сильнішого й пекучішого болю, аніж страждання покидати рідний край,»- писав Евріпід, давньогрецький поет-драматург, ще до нашої ери.
Стрічка розгортає перед глядачем психологічну дилему, яка розвивається на тлі сімейної кризи. У головних ролях Віталій Лінецький, Рима Зюбіна, Микола Боклан, Ірма Вітовська. Режисер картини присвятив її всім, хто знайомий з темою заробітчанства за кордоном.
Хто ті люди, що змушені волею долі вирушити у чужу країну?
Історія розповідає про українську жінку Дарину, яка вирушила до Італії для того, щоб знайти роботу і прогодувати свою сім ' ю в Україні. Поки вона заробляє гроші за кордоном, її сім ' я поступово розвалюється, а зовсім юна дочка вагітніє від хлопця, який не збирається на ній одружуватися. Крім цього в Італії Дарина зустрічає чоловіка. Між ними починаються любовні стосунки. Коли Дарина повертається з Італії, виявляється, що вона також вагітна. На цю тему написані книжки, поставлені вистави, часто чуємо про схожу реальну ситуацію в житті. Сюжет всіх історій майже однотипний: жінка, яка залишає сім’ ю в Україні і їде на тяжкі заробітки до Італії, висилає гроші чоловіку на будівництво чи купівлю нової квартири,- такі сюжети пише саме життя. « Гніздо горлиці » має усе для того, щоб стати успішним не лише на широких екранах, але й на телеекранах. У фільмі багато людяності, життя, як воно є у дрібницях та деталях.
Проблема міграції в Україні ніколи не втрачала своєї актуальності та завжди хвилювала людей. За два останні роки з країни на заробітки виїхали понад п’ ять мільйонів українців, проте кількість емігрантів щодня зростає. Війна та економічна криза протягом 2014-2016 років лише посилили тенденцію, що почалася в 90-х. Тим, хто вирішив усетаки повернутися додому, важко адаптуватися до нинішніх умов життя в Україні, у родині вони за роки розлуки стають чужими, через що переживають психологічний злам. Дехто не витримує і повертається назад за кордон. Соціологи кажуть, що справжні наслідки заробітчанства Україна пожинатиме через кілька років. І негативу буде більше, ніж позитиву.
В одному з інтерв ' ю режисер фільму Тарас Ткаченко зазначив «: У Радянському Союзі про трудову міграцію українців не говорили, так само, як зараз в Україні про це говорять мало. Подивившись « Гніздо горлиці », українці можуть замислитись над тим, що
Afisha. it Весна 2017 36