Afisha.it press.afisha.it Весна 2017 | Page 15

ного разу мені зателефонували і сказали , що відбудеться Марш миру

Од в Римі . Вдягай вишиванку , віночок , бери прапор та друзів . Я вишиванку ще мамину маю , а вінок - це ж як найбільший оберіг для дівчини , треба було зробити . Я купила квіти і взялася до роботи . В мене вийшло !

Потім Марш миру в Салерно . Тоді я зробила віночки на продаж і їх майже всі розібрали . Бо вінком і колиску накривали , і ікони маленькі всередині до стіни чіпляли , і в далеку дорогу мати синові давала .
А от серйозні вінки вже були зроблені на замовлення на весілля в українському селі в Римі , а потім і на справжнє весілля . Той вінок тоді був обплетений найсильнішими оберегами : барвінком та часником . Барвінок вважають — символ життя та безсмертя людської душі , оберегом від злих духів , зілля кохання та дівочої краси , чистого шлюбу . Казали , що варто лише дівчині та юнакові з ’ їсти листочок барвінку , як між ними спалахне кохання . Кожна пелюстка має певне значення : перша — краса , друга — ніжність , третя — незабутність , четверта — злагода , п ’ ята — вірність . А часник - щоб зберігав від зурочення і символізував здоров ’ я пари . Крім стандартного набору квітів , український вінок плели ще з безлічі інших трав . Важко точно перерахувати їх , тому що в різних областях України були свої переваги і традиції , але приблизний їх перелік такий : вишня , яблуня , чебрець , полин , м ' ята , материнка , буркун , оман , первоцвіт , верес , лілія , папороть , конвалія , підсніжник , цикорій .
Від цієї роботи я отримала справжнє задоволення ! Кожний з моїх вінків неповторний , особливий і унікальний . Я не роблю схожих . Бо ж і дівчатка всі різні .
Крім квітів , український вінок прикрашали ще й різнокольоровими стрічками . Люди вірили в силу стрічок , вони оберігали волосся від чужих очей . Довжина стрічок відміряється по довжині дівочої коси і обрізається трошки нижче , щоб закрити її , кожен колір мав свій особливий сенс . І вплітали їх у вінок в певному порядку : найперша йшла в середину , повинна бути світло-коричневого кольору , як символ землі та родючості . По обидва боки від коричневої вплітають жовті стрічки - символ сонця , за ними світло-зелені - символ краси і молодості . Потім блакитні і сині - символи неба і води , вони дають силу і здоров ' я . Далі в ' яжуть жовтогарячу стрічку - символ хліба , фіолетову - символ мудрості людини , малинову - символ душевності , щирості , рожеву - символ достатку . В ’ язали у вінок і білу стрічку , причому кінці її повинні були бути розшиті сріблом і золотом . На лівому кінці вишивали сонце , а на правому - місяць .
Знаю , що ти не користуєшся стандартними схемами , усі ідеї реалізації виникають самі собою . Як би ти описала цей процес ? Звичайно ж запитую , де черпаєш натхнення для праці ?
« гуляю » по інтернету , збираю різні фото вінків .

Я Я їх виношую в телефоні , переглядаю до тих пір ,

поки в мене не народиться ідея їх реалізації . Не знаючи , як зроблений вінок - я шукаю спосіб поєднати квіти . Іноді якісь елементи приходиться перероблювати . Часто не можу просто пройти повз магазин з квітами . Можливо нічого і не куплю , але приміряю їх до моїх задумів . Іноді задуми міняються в залежності від наявності тих чи інших квітів .
Є сили з Дівич-гори , що вірять в мене ! Часто надихають друзі , які створюють прекрасне , такі як Ксюша Фетісова та Андрій Беднарчук . Вони живуть у тому ж світі , що і ми , та бачать його по-особливому ! Їх фотороботи несуть позитивну енергію та натхнення !
Запропоновані тобою вінки на майстер-класі викликали особливий захват у людей ! Чим розважаєш себе під час роботи ? Музика , можливо , особлива ?
вінки були запрограмовані дуже давно . Щоб
Ці зробити один кокошник - потрібно близько 6 годин . Присутні слухачі виявилися майстрами з першого разу . Я пропустила теорію і надала перевагу практичній роботі , боячись , що не встигнемо . Але як я могла сумніватися в українцях ? Результат перевершив себе !
Зосередитись допомагає класична музика і чашка Мак- Кофе , яка навіює спогади про батьківщину . Часто запитую себе : « Чи робила б я віночки , якби була вдома ?». Думаю - ні . Швидше за все це спосіб не забути про культуру нашої Украйни , спосіб відтворення українських традицій та символів . Вінок це ж символ « ясного і мирного неба » над головою того хто його носить .
Після майстер-класу усі вінки були передані на аукціон , а виручені гроші внесуть свою лепту в одужання Яночки .
« І лід тане , коли ми світимо , і серця відкриваються , коли ми любимо , і люди змінюються , коли ми відкриті , і дива відбуваються , коли ми віримо !» - стверджує Настя .
Afisha . it Весна 2017 15