« Щ добро ? Це природньо ! Якщо я йтиму в натовпі людей і поряд буде дитина , що впаде , чи не подам я їй руки , як будьхто з вас ? Просто сьогодні ми так заклопотані своїм життям , що мало хто з нас бачить тих , хто падає . Добре що є такі люди , як Марта Левченко , які своєю працею привертають увагу до таких діток », - говорить Настя .
За останні кілька років національні символи України переродилися та набули нового , особливого значення . Так , тепер носити вишиванку – це яскравий патріотичний жест і данина моді . Кажуть , що в гардеробі сучасної українки обов ' язково знайдуться дві дуже важливі речі – вишита сорочка та вінок .
Та чи не повинні ми знати , коли та як з ’ явились ці елементи нашого гардеробу , що означають деякі візерунки , а також хто популяризує вишиванку не лише в Україні , а й закордоном .
Автор : Romeo Matiaz Фотограф : Андрій Беднарчук
Анастасія Скрипник
Генетичний код нації
З Анастасією мені пощастило познайомитись в процесі реалізації Благодійного Аукціону - « Врятуй життя Янусі », що проходив в період січня — лютого у Римі . Ця завжди усміхнена дівчина робила все , щоб підтримати проект і підключити до нього більше людей . Та коли мені на очі потрапили , сплетені нею , віночки , я переконалась ще раз , талановита людина — талановита в усьому . А головний талант Насті — чисте та добре серце .
о для мене означає творити
« Щ добро ? Це природньо ! Якщо я йтиму в натовпі людей і поряд буде дитина , що впаде , чи не подам я їй руки , як будьхто з вас ? Просто сьогодні ми так заклопотані своїм життям , що мало хто з нас бачить тих , хто падає . Добре що є такі люди , як Марта Левченко , які своєю працею привертають увагу до таких діток », - говорить Настя .
Основними рослинними компонентами вінка завжди були : Мак — і досі лишається не лише квіткою дівочих мрій , а ще й ознаменуванням родючості , молодості та краси ; Калина — символ жіночого начала та вроди ; Волошки — символ доброти серця ; Ромашка — чистого кохання , ніжності та шлюбної відданості й вірності ; Соняшник — є ще одним елементом , що символізує собою відданість і вірність ; Мальва , півонія та ружа — символи мудрості , віри , надії , любові ; Лілея — привабливість , чистоту та цнотливість ; Цвіт яблуні або вишневий квіт — материнська відданість ; Хміль — є давнім символом розуму ; Польовий дзвіночок — щирість та вдячність ..
Розкажи трішки про себе . Звідки ти , якими поворотами долі опинилась в Італії ?
народилася і виросла в мальовничому селі Трипілля , що на
Я
Київщині . Яке відоме археологічним музеєм Трипільської культури та Змієвими валами . В Трипіллі з його тисячолітньою історією фізично відчуваєш дихання вічності . Дивні відчуття , зачаровані місця ... З високої кручі видно як впадає три ріки у Дніпро , й утворює три великі поля . Лише в нашому селі є Дівич Гора на якій справді здійснюються бажання . На її вершині , на висоті 55 м . над рівнем Дніпра та 186 м . над рівнем моря , колись було збудовано слов ’ янське святилище . За легендою , жінки , які мали народити немовля , приходили сюди і просили у Богів благословення . Сучасні дослідники кажуть , що Дівич Гора дійсно має цілющі властивості , позитивну енергетику . Може тому , що ступала тут нога Апостола Андрія , а може тому , що наші прадіди спроваджували у вічність своїх близьких . Старі люди вірять , що їх дух донині тут живе . Завдяки цій горі , ти розумієш , що є сила , яка вірить в тебе і в твої мрії , тоді ти стаєш стійким до життєвих негараздів . Як я попала до Італіі ? Іноді всесвіт бере до уваги твої бажання ! Тому із ними треба бути обережним ! Якось ми з родиною копали картоплю , і я вже така змучена стою навколішках , вибираючи викопану , і кажу : « От я виросту і поїду до Італії . Більше ніколи не буду в землі поратися !». З мене до сих пір , як приїжджаю в Украйну , жартують з цього приводу . Хоча насправді 10 років тому я стояла з мамою під італійським посольством і плакала , бо ні в яку Італію їхати не хотіла . Проте доля склалася інакше . Як виникла ідея створювати віночки , а не будь-які інші аксесуари ? Все таки це мало патріотичне підґрунтя чи віяння моди на національну символіку ?
Afisha . it Весна 2017 14