Abdon 9/2018 Abdon 9_2018 | Page 24

22
„ Rose , viem , čo si myslíš , ale ...“ nedokončil , hľadal slová . „... ale teraz už nemáš na výber . Všetko som počul , a ja nechcem o teba prísť . Keď to neurobíš , bude ťa mučiť , dokonca ťa skutočne môže zabiť . On tú moc má . Nechcem ťa stratiť .“
Cítila som bolesť z jeho hlasu . Ja som si však nevedela predstaviť to , že by som Christiana nechala po tom všetkom , čo si kvôli mne prežil , trpieť v zatratení .
„ Dave ja ...“ nevedela som zo seba dostať ani slovo . Do očí sa mi vtisli slzy a Davidovu tvár som už videla len rozmazane .
Cítila som neskutočnú ťažobu na srdci . Musela som sa nejako rozhodnúť . Veľa od toho záležalo . Ak sa rozhodnem zachrániť Christiana , sklamem Davida , a ak plán zlyhá , Thomas ma zničí ( na čom až tak nezáležalo ) a Dave si to odnesie úplne .
Ak sa rozhodnem Christiana usmrtiť , bude trpieť on , a ja budem cítiť vinu , a nikdy si to nebudem vedieť odpustiť . Obe rozhodnutia prinesú bolesť . Ale možno by som tým , že Christiana zachránim , niečo dokázala zmeniť . Možno to bola len naivná predstava a prianie , ale chcela som to aspoň skúsiť .
Bolo ťažké rozhodnúť sa , a bolo to veľmi bolestivé . Ale nevzdávam sa bez boja a nenechám to len tak . Po chvíli sústavného premýšľania som znovu začala vnímať svet vôkol seba a zazrela som
Davidove oči , ktoré sa leskli v rodiacom sa dni , no boli zároveň smutné a prosebné . „ Odpusť mi , Dave . Prosím ťa , odpusť mi . Nechcem , aby ste obaja trpeli . Lenže po tom , čo som
Christianovi spôsobila , mu to dlžím . A navyše ... vieš čo teraz nastane po jeho smrti ? Peklo , zatratenie !“ Dave len sklonil tvár . „ Myslel som ... dúfal som , že sa rozhodneš inak .“ V tej chvíli som pri srdci cítila bodnutie . Jeho sklamanie a beznádej ma hlboko zasiahla , no nevedela som , čo si mám počať . „ Vieš , chápem ťa . Chápem , že ho chceš nechať žiť , dať mu šancu , no skôr či neskôr zomrie aj tak .
A ty budeš takisto trpieť .“ „ Možno máš pravdu ale ...“ „ Radšej mlč , Rose ,“ otočil sa k oknu . Chcela som mu povedať , že viem , že zomrie potom , ale aspoň by mal šancu neskončiť v pekle .
Ešte v ten deň som letela znovu do nemocnice . Bola som celkom zničená ranným rozhovorom medzi mnou a Catherine , no najmä medzi mnou a Davidom . Celý zvyšok dňa so mnou ani len neprehovoril . Sklamala som ho . Bál sa o mňa . Chápem to . Ale bolí ma to .
Keď som sa ocitla pri nemocnici , bolo mi jasné , že tentokrát na Christiana nechcem pozerať len cez mreže jeho okna . Počkala som si , kým išla dnu malá skupinka ľudí a cez dvere som sa prešmykla do nemocnice .

22