Н ећу да будем „ најмање једна “ и нећу да попуњавам квоте ! Нећу да будем ни број ни децимални запис , проценат којим доказују да је кључ мога „ успеха “ наново подобност – јер мерило мога прикључивања списку и удељивања ми столице није моја кадрост , него кадровитост . Ако нисам кадра за кадар , онда ме бити неће , а и не мора кад је већ тако . Ја сам родно пуноправни члан заједнице грађана Србије , а равноправна никада бити нећу јер припадам већини , што значи да бих била узета на разматрање тек када се попуне све квоте којима се гарантује право свим потражиоцима права , осим мени .
Да умем да играм прљаво , играла бих на карту родне равноправности и тако се угуравала , али бих морала много да лажем и пре тога се сврстам у групу која може да кадрира . Када бих доказала кадровитост , запомагала бих јер сам родно неравноправна и претила људским правима свима . А могла бих да заборавим панталоне и завртим туникицом . Али нећу да мешам критеријуме и нећу да „ мањинска “ и „ родна “ права трпам у исти кош .
Питам се често јесу ли права педерска „ мањинска “ или „ родна “, питам се често шта се дешава у друштву којим доминира „ трећи пол “ и чекам да им се додели квота . Не знам да ли ће бити на штету моје родне квоте , али ми исто добра донети неће јер и овако и онако нисам потенцијални каднидатодоприносилац валидности ниједног србијанског квотског списка . Да дискриминишем нећу !
Сећам се како сам била сведок родне дискриминације у школској фолклорној групи : први састав је имао само једног дечака достојног првог састава . Није био дискриминисан , а чак је увек имао и своју свлачионицу , што је значило и туш-кабину само за себе , а никада није морао да стане у ред за опасивање тканице , него је увек био први . Плус није морао да се шминка и намешта плетенице . И није морао да се на сцени смеје .
Играо је са нама и међу нама све док нису почели да нам се неки на манифестацији некој , па онда још некој ругају због тих једних чакшира . Одлуком директора школе , одстрањен је из прве поставе , што је било пропраћено нашим бојкотом наступа , и надаље је играо у другој , у којој су сви били родно равноправни , а да би се то постигло , из друге поставе је у трећу избачен најслабији другопоставни дечак , који је – нашавши се међу почетницима – заувек напустио фолклорну секцију .