Факти про Німеччину 2015 2015 | Page 84

82 | 83 ДОВКІЛЛЯ I КЛІМАТ
ТЕМА

ІНІЦІАТОР КЛІМАТИЧНОЇ СПІВПРАЦІ

В міжнародному контексті Німеччина відіграє значну роль у тому , що тема захисту клімату є визначальною на порядку денному . Федеральний уряд був ініціатором ще під час переговорів щодо Кіотського протоколу 1997 року . Цей договір зобов ’ язував промислово розвинуті країни зменшити викиди парникових газів до 2012 року в середньому на 5,2 відсотка в порівнянні з базисним 1990 роком . Німеччина навіть перевиконала свою кіотську мету – зменшити викиди до 2012 року на 21 відсоток . І під час переговорів щодо Післякіотського договору , який має набрати чинності у 2020 році , Німеччина відіграє активну роль . Мета полягє в укладенні обов ’ язкової до виконання кліматичної угоди з чіткими правилами обмеження викидів парникових газів . При цьому нові індустріальні країни й країни , що розвиваються , мають взяти на себе зобов ’ язання щодо захисту клімату , крім того , має гарантуватися збільшення допомоги на кліматоохоронні заходи й передача технологій . Європейський Союз серед промислово розвинутих країн є авангардом у досягненні цілей зменшення викидів двоокису вуглецю ; він прийняв зобов ’ язання до 2030 року зменшити викиди принаймні на 40 відсотків у порівнянні з 1990 роком . Основним інструментом є торгівля квотами викидів ЄС , яка регулює обсяги викидів вуглекислого газу близько 11 000 великих промислових підприємств і електростанцій . Цю торгівлю необхідно реформувати , аби підвищити її ефективність . Також Німеччина активно розвиває співпрацю з іншими країнами в кліматичній сфері , наприклад .
Особлива співпраця існує зі США й Канадою з приводу « Трансатлантичного кліматичного мосту ». Авангардну роль Німеччини в дослідженнях клімату підтримує діяльність університетів та інститутів , наприклад , Потсдамського Інституту досліджень кліматичних наслідків і Вуппертальського Інституту клімату , природного середовища й енергетики .
ВІХИ

1976

Федеральне міністерство досліджень Німеччини вирішує побудувати велику вітрову електростанцію під назвою Growian заввишки 100 метрів у Північній Німеччині . Проте перший експеримент з вітряною установкою не вдався . У 1988 році Growian було знесено .

1987

У громаді Кайзер-Вільгельм-Коґ на західному узбережжі землі Шлезвіґ-Гольштайн стає до ладу перша в Німеччині вітрова електростанція . 32 вітрогенератори перетворюють відтепер вітер з Північного моря в електричний струм .

1991

Закон про надходження електричного струму регулює зобов ’ язання енергорозподільчих підприємств купувати електроенергію , вироблену з регенеративних джерел , і оплачувати її відповідно до встановлених тарифів .