38 | 39
ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА
ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА
Цивільна сила перетворень · Заради миру й безпеки · Поборник європейської інтеграції · Захист прав людини · Стабільний розвиток
ПОГЛЯД УГЛИБ
ЦИВІЛЬНА СИЛА ПЕРЕТВОРЕНЬ
Німеччина міцно і в різний спосіб залучена в мережі міжнародної політики . Вона підтримує дипломатичні відносини майже з 200 державами і є членом усіх важливих багатосторонніх організацій та неформальних міжнародних координаційних груп , таких , як « Група Семи » ( G7 ) та « Група Двадцяти » ( G20 ). Міністром закордонних справ Німеччини з 2013 року є Франк-Вальтер Штайнмайєр ( СДПН ). Він уже перебував на цій посаді з 2005 по 2009 рік . У Федеральному міністерстві закордонних справ , центральний офіс якого розташований у Берліні , працюють близько 11 230 чоловік . Всього ж Німеччина має 227 закордонних представництв .
Головна мета німецької зовнішньої політики полягає в збереженні миру та безпеки в світі . До основних її координат належить усебічна інтеграція в структури багатосторонньої співпраці . Конкретно це означає : тісне партнерство з Францією у Європейському Союзі ( ЄС ), глибоке укорінення в спільноті цінностей трансатлантичного альянсу зі США , обстоювання прав Ізраїлю на існування , активна та дієва позиція в Організації Об ’ єднаних Націй ( ООН ) і в Раді Європи , а також зміцнення європейської архітектури безпеки в рамках ОБСЄ .
Разом зі своїми партнерами Німеччина виступає за мир , безпеку , демократію і права людини в усьому світі . Розширене поняття безпеки , як його розуміє Німеччина , охоплює поряд із питаннями запобігання кризам , роззброєнням і контролем над озбро єннями також стабільні економічні , екологічні й соціальні аспекти . До них належать глобалізація з шансами для всіх , транскордонний захист довкілля й клімату , діалог культур і відкритість для відвідувачів та іммігрантів .