ТРІШКИ НАУКИ ла осьось прийти й розділити з ним вечерю .
Шарлотта Бронте постійно відривалася від писання чергового роману і йшла чистити картоплю .
Одного разу Ампер , йдучи зі своєї квартири , написав крейдою у себе на дверях : " Ампер буде вдома тільки ввечері ". Але повернувся додому ще вдень . Прочитавши напис на своїх дверях , він пішов назад , оскільки забув , що він сам і є Ампер . Він же постійно сякався в ганчірку , якою стирав крейду під час лекцій , і , вимащений крейдою , веселив студентів .
Інший знаменитий фізик Ейнштейн , зустрівши свого друга , поглинутий думками , сказав : " Приходьте до мене ввечері . У мене буде і професор Стімсон ". Його друг , спантеличений , заперечив : " Але ж я і є Стімсон !". Ейнштейн на це відповів : " Це не має значення , все одно приходьте !"
Найбільші ідеї геніїв з ' являються раптово і починають розвиватися так само несвідомо , як і в божевільних людей їх безглузді вчинки . У психіатрів існує тверда думка про те , що між геніальною людиною , яка обмірковує і створює своє творіння , і божевільним під час нападу існує цілковита подібність .
Угорський вчений довів взаємозв ' язок на генетичному рівні між творчою активністю і схильністю до психічних захворювань . Щоб перевірити поширену думку про зв ' язок креативності з психопатологією , психіатр Сабольч Кері ( Szabolcs Keri ) з Університету Земмельвайса в Будапешті сконцентрував увагу на гені нейрегуліна 1 ( NRG1 ). Цей білок впливає на численні процеси в мозку людини , в тому числі формування та зміцнення зв ' язків між нервовими клітинами ( нейронами ).
Як показали попередні дослідження , у власників одного з варіантів гена NRG1 підвищений ризик розвитку таких психічних захворювань , як шизофренія і біполярний ( маніакальнодепресивний ) розлад .
22
У дослідженні взяли участь добровольці , які вважали себе талановитими і креативними . Їх тестували на кмітливість і творчі здібності . Зокрема , для оцінки креативності учасникам експерименту пропо