Боржава - полонина з вітряками
Понад два роки триває боротьба активістів з планами будівництва великої вітрової електростанції на Закарпатській полонині Боржава.
Коли говоримо про вплив від будівництва ВЕС з перспективи туристів, то мова іде про зміну ландшафту, який вони звикли бачити, адже передусім туристи їдуть на Боржаву саме через неймовірний природний краєвид, який є зараз.
Боржава є найдовшою полониною Закарпаття довжиною близько 50 км, основними її вершинами є гори Стій (1681 м), Великий Верх (1598 м), Плай (1350 м), Темнатик (1344 м), Граб (1374 м), Магура-Жиде (1517 м), Гимба (1494 м).
Забудовник запевняє, що будівництво вітряків на Полонині приверне сюди ще більшу кількість туристів.
Прокоментую цю тезу на особистому досвіді – вітряки є цікавим об’єктом за умови, що ти бачиш їх вперше.Але вже роздивившись їх (а на це потрібно не більше 20 хв), інтерес вичерпується.
Тим більше, ніколи не чула, щоб туристи говорили, що метою їх подорожі в гори є проведення походу під вітряками.
Тобто вітряки цікаві туристам одноразово – приїхав – побачив – і більше ніколи не повернувся. Натомість багато туристів відвідують Боржаву зараз з року в рік лише через її неймовірну природу. Природа не набридає.
"Я захоплююсь красою гори Стій з самого дитинства, її видно з мого рідного міста Свалява. Її дві вершини – влітку – зелені, а з осені, вже, можливо, вкриті снігом, завжди притягували до себе, – каже лікар зі Сваляви Валерій Гаврилишин.
– Перший раз побував там ще будучи хлопцем, в кінці 70-х років. З 2015 року ходжу у походи по Боржаві регулярно, у всі пори року, обійшов усі її вершини – від Менчелини до Гимби, Магури і Граба, від Плая до Великого Верху і Стоя".
10
etiam ac vulputate erat
полонина Боржава