Грушевськознавство: Ґенеза й історичний розвиток Hrushevskoznavstvo_Geneza_i_istorychnyi_rozvytok | Page 53

52 ЛЮБОМИР ВИНАР
дослідженні бібліографічних джерел Грушевського у виданні Українського Вільного Університету72. Третя бібліографічна праця, яка базувалася на бібліографії, поміщеній в « Українському Історику » з 1984 р., побачила світ в англомовному бібліографічному збірнику, присвяченому Грушевському73. Це видання базоване на відповідній бібліографічній схемі, яку доповнюємо і пропонуємо для обговорення історикам, бібліографам, архівістам і іншим грушевськознавцям. Ця модель складається з таких частин— бібліографічних категорій:
1. Бібліографія бібліографій— включає окремі загальні і національні бібліографії, друковані бібліотечні каталоги, довідники, окремі комп’ ютерські бібліографічні банки( системи) і інші матеріяли.
2. Бібліографія праць М. Грушевського( усі друковані і недруковані праці у різних бібліографічних форматах).
3. Бібліографія праць про М. Грушевського і членів його родини( наукові, популярно-наукові праці, публіцистика, мемуаристика, дисертації( кандидатські, магістерські і докторські), інші видання грушевськіяни).
4. Енциклопедичні матеріяли( енциклопедичні гасла і грушевськознавство в українських і неукраїнських енциклопедіях, біографічних словниках і інших довідкових виданнях).
5. Бібліографія архівних матеріялів( довідники до архівних фондів грушевськіяни в Україні і інших країнах, бібліографічні покажчики і інші довідкові видання).
6. Інші матеріяли грушевськознавства, що не включаються у вищенаведені бібліографічно-довідкові категорії.
7. Покажчики( індекси авторів, назви творів, предметний покажчик бібліографії).
Бібліографічний опис повинен бути повний і базований на принципі де візу( de visu). Усі бібліографічні позиції, якщо можливо, мають бути анотовані. Цю бібліографічну моделю-схему слід критично обговорити, доповнити і його додержуватися в бібліографічних дослідженнях грушевськознавства. Треба уживати міжнародну форму бібліографічних цитат.
72 Lubomyr Wynar, Mychajlo Hrusevs’ kyj: Biobibliographische Quelle, 1866— 1934. Мюнхен: Ukrainische Freie Universität, 1984, c. 40— 50.
73 Lubomyr R. Wynar, « Bibliography of Publications on M. Hrushevskyi », в Mychajlo Hrusevs * kyi..., цит. np. t pp. 173— 203.