Дисциплините , по които преподавателите от катедра „ Геодезия и геоинформатика ” водят лекции и упражнения по настоящия учебен план , освен посочените вече са включени още Проектиране на информационни системи за Земята , Пространствени бази данни , Геоинформационни системи в Уеб среда , Наземно лазерно сканиране в геодезията и избираеми учебни предмети .
1.3 . Учебни практики
В периода 2002 – 2004 г . с участието на преподавателите от катедрата започва създаването на геодезическа планова и височинна мрежа и база за полско
компариране на геодезически инструменти в УСБ “ Семково ” за провеждане на учебните практики , като първата учебна практика е проведена през учебната 2001 / 2002 г . След дълго прекъсване , постепенно започва провеждане на учебни практики по геодезия със студентите от редовно и задочно обучение , както и със студентите от другите факултети на УАСГ .
През 2003 г . за ръководител на катедра “ Геодезия и геоинформатика ” е избран проф . Васил Вълчинов . Утвърждава се практическото обучение на студентите в УСБ “ Семково ”. Създава се база за полско компариране на геодезически инструменти с 5 стълба с принудително центриране с участието на преподаватели от катедрата .
Изграждане на стълбове с принудително центриране и учебна практика в УСБ „ Семково “
1.4 . Научноизследователска и проектантска дейност
През цялото си съществуване в катедрата са се решавали важни научноизследователски и проектантски задачи , някои от които са със стратегическо и национално значение .
След създаването на геодезическите полигони на Семково ( през 70-те години на 20-ти век ) и Веринско ( през 80-те години ), голяма част от темите са реализирани именно на тези бази .
Заедно с това се разработват важни за геодезическото производство научно-изследователски теми , проекти и много задачи от практиката , свързани с
геодезическото осигуряване на строителството , инженерната геодезия , регулациите , вертикалното планиране , кадастъра .
Преподаватели от катедрата се включват в различни международни проекти с подкрепата на Световната банка . Създава се лаборатория по „ Кадастър и Географски информационни системи ”. В различни Експертни съвети и Работни групи към Агенцията по кадастъра , Министерството на регионалното развитие и благоустройството , фонд „ Научни изследвания “ и др . държавни структури участват преподаватели от катедра „ Геодезия и геоинформатика ”.
Учебна зала „ Кадастър и Географски информационни системи ”
С активното участие на преподаватели от факултета и катедрата с подкрепата на Световната банка през 2005 г . в УАСГ се създава учебен център по Кадастър .
20 ГКЗ 1-2 ’ 2023