Газета АЗАРТ от МСЛ №44 (1195) 26.10-01.11 2020 | Page 16

ЕКСПЕРТИЗА

Сергій Ребров : свій серед чужих

Після того , як Сергій Ребров очолив « Ференцварош », минуло трохи більше двох років . За цей час його команда двічі виграла чемпіонат Угорщини , вперше за 15 років зіграла в груповому турнірі Ліги Європи і вперше за 25 років пробилася до групового турніру Ліги чемпіонів . І треба ж такому статися , щоб одним із суперників « Ференцвароша » цієї осені стало київське « Динамо » — найголовніший клуб у житті Сергія Реброва . Перша зустріч Реброва і « Динамо » відбудеться вже найближчої середи .
Ребров прийшов у « Ференцварош » не просто досягати успіху . Він приїхав сюди , щоб побудувати систему , яку не вдалося реалізувати в « Динамо ». Одна з причин розлучення з « Динамо » — відмова Ігоря Суркіса від масштабної перебудови . Тренерський штаб вимагав продажу ключових гравців , що втратили колишню мотивацію . Але Гармаш , Хачеріді , Рибалка та Ярмоленко виявилися важливішими за систему , і тренер пішов .
« Я хочу , щоб на кожній позиції була реальна конкуренція , тому що футболісти тільки виграють від усвідомлення небезпеки за своє місце в команді . Той , хто втратив мотивацію , має піти і звільнити місце для футболіста , що здатний витиснути з себе максимум . В роздягальні має відбуватися постійне оновлення , застій неприйнятний для сучасного футболу », — розповідає Сергій Ребров .
З перших же днів у « Ференцвароші » Ребров методично показував , що люди , що не готові повністю віддаватися за команду , грати в ній не будуть . Лише за рік Ребров кардинально змінив склад і позбувся колишніх лідерів . Він виграв чемпіонство в першому сезоні , причому зробив це з куди меншим бюджетом , ніж у « Фехервара ». За найскромнішими підрахунками можливості українця були удвічі скромнішими , ніж у головних конкурентів . І саме тому Іван Петряк — один із лідерів « Ференцвароша » у першому чемпіонському сезоні — перейшов саме до « Фехервара », де рівень зарплат значно вищий .
« Ми позбулися колишніх лідерів і привезли Реброву 11 нових гравців , яких він бачив у своїй системі , — розповідає власник клубу Габор Кубатов . — До кожного були певні вимоги за моральними якостями , щоб вони могли якомога швидше влитися в команду . Існував ризик , що у нас не вийде успішно завершити таку масштабну перебудову за такий короткий час , але Ребров вірив в успіх , а ми вірили в Реброва ».
Після успіху на внутрішній арені « Ференцварош » одразу вийшов у груповий турнір
Ліги Європи . А в цьому році , після ще одного чемпіонства , Ребров вивів свою команду до групового турніру Ліги чемпіонів . Разом вони пройшли чотири раунди кваліфікації , де суперниками « Ференцвароша » були « Юргорден », « Селтик », загребське « Динамо » і « Мольде ». « З Ребровим ми стрибнули не на одну , а відразу на кілька сходинок вище », — вважає Кубатов .
Ребров не боїться запрошувати у « Ференцварош » своїх співвітчизників . Вони стали для нього опорою на старті угорського шляху , а тепер готові зробити наступний крок у своїх кар ’ єрах . Саме Ребров ініціював переїзд до Угорщини Ігоря Харатіна та Олександра Зубкова . Харатін їхав з України з репутацією опорника- лісоруба , але у « Ференцвароші » вийшов на новий рівень . У його послугах була зацікавлена збірна Угорщини , але Андрій Шевченко перехопив опорного півзахисника , який однаково успішно може зіграти як на атаку , так і на оборону .
Головна зірка серед українців у чемпіонаті Угорщини — Олександр Зубков . Цього літа він міг покинути « Ференцварош » і піти на підвищення в один із топ-чемпіонатів . Але Зубков залишився , щоб допомогти команді в Лізі чемпіонів . « Якщо прибрати « Шахтар » і « Динамо », то чемпіонат Угорщини навіть сильніший за український . Тут точно краще інфраструктура , умови , атмосфера на трибунах », — упевнений Зубков .
Ребров показав себе жорстким фахівцем , який може приймати непопулярні рішення . В перший рік роботи угорці вважали його похмурим тренером , що більше працює на результат , ніж демонструє ефектну гру . Але коли до « Ференцвароша » прийшли перемоги , українець став дуже популярним у фанатському середовищі .
Наріжним каменем Ребров поставив систему гри . « Ференцварош » намагається грати першим номером , моментально йде у відбір після втрати м ’ яча , футболісти дуже сильно підковані тактично . Результатом дворічного періоду в Угорщині стали два чемпіонства , а також перша за чверть століття Ліга чемпіонів . І це при тому , що « Ференцварош » майже не тратився на трансферному ринку .
Ребров отримав у « Ференцвароші » те , чого йому не вистачало в « Динамо ». І справа навіть не в грошах , адже фінансовий рівень вище саме в Києві . У Будапешті Реброву дали всі інструменти для роботи з командою . Керівництво забезпечило необхідну перебудову складу , підтримало тренера в непопулярних рішеннях , проявило терпіння під час невдалих відрізків . І найголовніше — немає найменшого хаосу в прийнятих рішеннях , тільки повна довіра до методів тренерського штабу . У першому матчі на груповій стадії ЛЧ « Ференцварош » поступився « Барселоні » з рахунком 1:5 , але тепер чемпіон Угорщини налаштований зіграти значно успішніше . А . ЮЩЕНКО
16

ДЖЕКПОТ 332 ТИРАЖУ

340 000