ДУМАЙ
— Милий , ти любиш мене ?.. — Звісно ! — А помреш за мене ? — Отакої ! А любити тебе хто буде ?! ***
— Куме , а нашо вам домашній телефон , коли маєте мобільного ?
— Аби завжди можна було знайти мобільний .
***
— А що робитиме наш уряд , якщо все населення разом покине палити ? — Підвищить акцизи на алкоголь . — А якщо покинуть пити ? — Не мороч голову : введуть податок на здоровий образ життя .
***
У Єврейський Автономний Округ надійшло розпорядження з Політбюро ЦК КПРС : негайно створити колгоспи ! Згодом надійшла відповідь : колгоспи створено , прохання надіслати колгоспників . ***
— Дитино моя , подумай про того , хто нестиме тебе на руках після одруження і припини їсти на ніч .
***
— Миколо , а це правда , що твоя дружина втекла з твоїм адвокатом ?
— То й що : я все одно хотів його звільнити !
***
— Ти знаєш , Марічка винайшла новий спосіб схуднення . — Який ? — Вона підходить до холодильника , відкриває дверцята , а потім мовчки стоїть біля нього і плаче , втрачаючи вагу сльозами .
***
— Куме , а як у вас справи ? — А шо , вам вже хтось понарозказував ?
*** — Галю , кажуть , ти на йогу ходиш . — Так , хочу внутрішній світ почистити . — Як казала моя бабуся , найкраще внутрішній світ очищується клізмою . ***
— Миколо , а коли б у тебе був мільйон , то шо б ти зробив ? — Нічого . — А чому ? — Та нашо ?
***
— Галю , як побачення пройшло ? — Мусила 5 разів дати ляпаса . — Чіплявся ? — Засинав !
***
Лікар пацієнту : — Я Вас поздоровляю . — З чим ? — Судячи з результатів аналізів ви собі ні в чому не відмовляєте .
ШАХРАЇ І ЛОТЕРЕЇ
Обман через соцмережі й телефон
В Україні шахраї поступово переходять в онлайн . Щоб позбутися коштів , достатньо всього лише зайти в Інтернет або заглянути в телефон . Зловмисники відкривають сайти й роблять масові SMS-розсилки , в яких обіцяють виплатити сотні тисяч гривень .
ВИ ВИГРАЛИ 3 ТИСЯЧІ ДОЛАРІВ !
Відносно новий спосіб обману — нібито безкоштовна лотерея , в якій можна виграти до 3600 доларів . Кожен етап проходить фактично без участі людини — всі дані збирає спеціальна програма , в учасників « лотереї » намагаються викликати відчуття , що вони спілкуються з оператором і що їм справді пощастило .
Єдина проблема — коли настає час забирати виграш , виявляється , що кошти потрібно конвертувати . І хоча зазвичай конвертація відбувається автоматично банком , якщо з доларового рахунку відправляти на гривневий , організатори « лотереї » просять за це невелику плату — всього близько 200 грн .
Зрозуміло , після « сплати конвертації », яку в дійсності банк проводить автоматично , ніхто ніякого призу не надсилає . Шахрайський сайт зверстаний у кольорах Instagram , використовує його логотип , водночас розташований на дешевому домені « zun3remaidi61 . xyz ». Експертка з кібербезпеки Маргарита Січкар розповідає : такий сайт може зробити будь-який початківець- айтішник .
« Кілька повторюваних алгоритмів , які повинні залучити потенційну жертву в гру . Перше — дають можливість відкрити три ящики , які відображуються на екрані . Обов ’ язково два перших ящики повз , а останній — довгоочікуваний виграш . Після цього « вмикається » бот , який вітає з перемогою , пропонує прийняти умови акції й відразу ж перемикає на форму оплати . Тут використовують кілька прийомів . Створюють враження », — аналізує Січкар .
Жертвам схеми кажуть :
• акція має стосунок до Instagram ;
• виграш отримують не всі , і це великий успіх ;
• кошти можна отримати моментально , достатньо всього лише оплатити конвертацію .
Внизу сайту нібито є чат , де інші переможці обмінюються враженнями . Тут спливають заздалегідь написані повідомлення , а в дійсності єдиними живими користувачами на сайті в цей момент можуть бути тільки жертви схеми .
Маргарита Січкар пояснює : шахраї найчастіше збирають невеликі суми для того , щоб залишитися безкарними — з-за 200 – 300 грн ., навіть якщо звертатися в поліцію , шукати винуватців не будуть .
ВИ ПЕРШИЙ СЕРЕД УЧАСНИКІВ !
Більш витончений спосіб обману придумала компанія Imageclub . Там нас запевнили , що ми виграли 350 тис . грн . Щоб отримати гроші , нібито потрібно всього лише купити товар на суму від 315 грн .
« Наша конкурсна комісія вибрала вас серед безлічі претендентів . Суму в 350 тис . грн .. вже переказано на рахунок , вам варто лише підтвердити свої дані учасника і для цього зробити покупку товарів компанії Imageclub на рекомендовану суму від 315 грн .» — заявив оператор .
Такий вид шахрайства існує вже не один десяток років . Ще до того , як у більшості українців з ’ явилися телефони , повідомлення про виграш розсилали поштою ( найчастіше розносив найнятий за невеликі гроші кур ’ єр ). До листа також прикріплювали список товарів , їхню вартість та реквізити для оплати .
В еру цифрових технологій про виграш повідомляють в SMS , а оператори змушені проявляти свою майстерність і переконувати співрозмовників , що вони перебувають буквально за крок від багатства .
« Така схема небезпечніша , оскільки під час спілкування шахраї запитують фактичну адресу проживання , рік народження , ПІБ . Все це нібито для того , щоб оформити виграш , насправді ж інформація може служити таким же товаром , який вони перепродадуть далі », — говорить Січкар .
Юрист Олександр Плахотник роз ’ яснив : якщо йдеться про дрібний обман , правоохоронці змушені будуть зареєструвати звернення , але будуть розглядати його в останню чергу . Цим і користуються шахраї .
« Тут єдиний вихід — об ’ єднуватися й робити публічно та відкрито звернення з приводу роботи шахрайської організації . Якщо комусь здається , що такі сайти — дрібниця , він глибоко помиляється . У масштабах усієї країни щодня вони можуть отримувати десятки тисяч гривень », — підсумував Плахотник . Джерело : PRK CITI а 10 10