Газета АЗАРТ от МСЛ №41 (1192) 05-11.10 2020 | Page 7

АЗАРТ № 41
( 1192 ) 05-11.10.2020

« КОЛЕСО УДАЧІ » підкотилося вчасно !

У попередньому випуску газети ми повідомили вас про новину , яка прийшла із Харкова . 23 вересня на фірмовому столі « М . С . Л .» у ТЦ « Протон », розташованому на майдані Захисників України , 7 / 8 , було виграно 50 000 гривень у лотерею стирачку « КОЛЕСО УДАЧІ » з золотим штурвалом на білеті .
Везучий учасник лотереї вже звернувся до лотерейного оператора , оформив свій виграш , і сьогодні у нас є можливість показати вам не лише виграшний білет , у якому ховалася приємна сума , а й представити самого лотерейного героя . Точніше кажучи , героїню , оскільки виграш оформлено на харків ’ янку пані Марину . Хоча … без вдалої чоловічої руки справа не обійшлася . Але давайте про все по черзі , так , як розповіла нам сама героїня .
— Наше перше запитання до Вас , пані Марина , ось таке : як давно і як часто Ви купуєте лотерейні білети ?
— Ми з чоловіком , його звати Андрій , беремо участь у різних лотереях дуже давно , багато років і досить часто , майже кожного дня . Купую білети я сама , купує чоловік . Взагалі , Андрій любить дарувати мені лотереї , тому що знає — вони мене радують . А ще тому , що я везуча — часто виграю . — Які суми ? — Не мільйони , але достатньо вагомі гроші . Вигравала і 5 000 гривень , і 1 000 , а 500 — безліч разів . Мені чомусь особливо щастило у лотерею « Перлина ». Зараз я полюбила « Чорну перлину ».
— Можна зрозуміти жіночу пристрасть саме до цих лотерей , адже вони такі гарні , принадливі .
— Ваша правда . А ось мій Андрій вибрав , так би мовити , чоловічу миттеву лотерею « КОЛЕСО УДАЧІ » з зображенням штурвала . Каже , що купив для мене , але не витримав і стер прямо на лотерейному столику .
— І знайшов чудовий виграш . Найбільший у вашій лотерейній практиці ?
— Так багато ми ніколи не вигравали . Дуже зраділи , тепер радимося як витрачати .
— Мабуть , Ви спілкуєтеся з такими ж завзятими шанувальниками лотерей , знаєте про великі виграші у Вашому місті ?
— У нас часто виграють , я точно знаю . У миттєві лотереї і в « Лото- Забава », а також у « МЕГАЛОТ ». А інакше і не може бути , — якщо люди купують білети , хтось обов ’ язково має виграти . — Це Ваше лотерейне кредо ? — Моя настанова ось така : треба бути готовим як до виграшів , так і до програшів , тоді сприйматимеш будь-який результат адекватно .
— Філософія ! Вона не заважає Вам радіти виграшу ?
— Ані трішечки . Ми вміємо радіти . Перший раз зраділи , коли виграли . Другий — коли оформили виграш . Дочекаємося грошей — і зрадіємо втретє !
— Ви напрочуд мудра жінка , пані Марино . Хочеться запитати , чим займаєтеся , яка у Вас професія ?
— Хліб виготовляла , шила , підприємцем була , зараз тимчасово безробітна — карантин постарався .
— І тут « КОЛЕСО УДАЧІ » вчасно підкотилося .
— Це точно . Але ми продовжуємо купувати лотереї , на досягнутому не зупиняємося .
— Вірний шлях до нових перемог . Удачі Вам , нехай щастить .
А зараз , шановні читачі , подивіться на зображення виграшного білета зі стертим полем . У центральному ( малому ) колі розташовані ВИГРАШНІ НОМЕРИ : 30 , 10 , 18 . У 12 секторах великого кола знаходяться ВАШІ НОМЕРИ . На щастя Марини та Андрія , один із них , а саме 10 , збігається з ВИГРАШНИМ . Сума виграшу зазначена під номером 10 , і це — 50 000 гривень .
Нагадаємо , що максимальний приз , який можна виграти у стирачку « КОЛЕСО УДАЧІ », становить 500 000 гривень , і він ще досі чекає на свого власника !
Вартість одного лотерейного білета — 20 гривень .

ПОДАТОК НА ЛОТЕРЕЙНИЙ ПРИЗ У КРАЇНАХ СВІТУ

Коли шанувальники лотерей отримують звістку , що зірвали джекпот або іншу пристойну суму , не всі замислюються , який відсоток слід віддати державі з цього призу . Але податок на виграш в лотерею — важливе питання , тож давайте поглянемо , скільки відсотків становить податок на лотерейний приз у різних країнах світу .
У більшості країн нашої планети виграш в лотерею оподатковується різними зборами . Найбільш високий податок на виграш у лотерею стягується в США , що не дивно , адже там розіграші користуються великою популярністю і призові суми можуть досягати півтора мільярдів доларів . Мито там ділиться на дві частини — федеральне оподаткування та регіональні збори . Відсоток федерального податку змінюється в залежності від кількості виграних грошей , якщо говорити про великі призи , то , якщо сума перевищує більше
413 201 доларів , стягується 39,6 %. Відповідно чим менша сума , тим нижче процентна ставка . Регіональні збори розрізняються в залежності від штату купівлі лотерейного білета . У штатах Техас , Каліфорнія і Флорида таких зборів взагалі не існує , а найбільший регіональний податок у Нью- Йорку — 8,32 %. Якщо ви купили лотерейний білет у самому місті Нью- Йорк , ви повинні додатково сплатити міський збір розміром 3,876 %. Таким чином , шанувальники лотерей , які купили білет у Нью- Йорку , віддають державі більшу частину виграних грошей . До речі , в Канаді , північній сусідці США , відсоток із призових не стягується , але , якщо американець виграє в Канаді , йому доведеться задекларувати свій дохід у себе вдома .
А яке ж мито стягується з виграшу в лотерею в Європі ? Що стосується Європи , більшість країн Старого світу обкладають лотерейні виграші митом . Найвищий у Європі відсоток — 25 % — у Румунії . Раніше найбільша податкова ставка була в Швейцарії , вона становила 35 %, але в 2013 уряд країни прийняв рішення про її скасування .
Тим не менш , у світі багато країн , де величина подібних зборів дорівнює нулю . Це і вищезгадані Канада та Швейцарія , а також Німеччина , Австрія , Франція , Великобританія , Данія , Туреччина , Японія , Австралія і Білорусь . А ось в Україні згідно з Податковим Кодексом усі виграші в лотерею підлягають оподаткуванню : 18 % — податок на дохід фізичних осіб та 1.5 % — відрахування на підтримку армії . На території Росії митом обкладаються будь-які отримані в ході розіграшу гроші , сума яких перевищує 4 тисячі руб лів , збір із повної вартості сплачується в розмірі 13 %.
а 7