Пам ' ятник ворогу , або як КГБ писав історію УПА
З бюджету КГБ виділено значну на той час суму — понад десять тисяч карбованців . Про хід роботи Нікітченко звітував своєму безпосередньому шефу , голові КГБ СРСР Шелепіну .
Перший етап завершено на початку 1962 року : результатом стало створення справи N ® 372 під розлогою , майже бароковою назвою « Збірник документів про структуру та характер антирадянської діяльності " Організації українських націоналістів — ОУН " та " Української повстанської армії — УПА "; про методи та заходи агентурно-оперативної роботи органів державної безпеки України з ліквідації організованого підпілля ОУН і озброєних банд УПА на території республіки в період 1943 — 1954 pp .». Справа складалася з 98 томів , що разом містили 36 647 аркушів .
Дослідницька робота настільки захопила чекістів , що вони продовжили її і після офіційного завершення проекту — пошук та систематизація документів тривали до кінця 1963 року . Так створено ще дві додаткові справи №№ 376 та 398 , що складалися з конфіскованих у підпільників документів .
Фото з убитими повстанцями . Саме таких світлин найбільше в альбомах ННВД , адже вони — підтвердження « ефективної роботи » органів .
Історіяа грифом
« СЕКРЕТНО »
79