Історія з грифом «Секретно». Таємниці українського минулого з архівів Istoriia_z_hryfom_Sekretno__Taiemn_ukr_mynuloho_z_ | Page 213

1 ft І л І
Операція « Блок », Дія перша
1 ft І л І
Прес-конференція Ярослава Добоиіа, 2 червня 1972 року. Фото з радянської газети.
грам із приводу арештів в Україні у різні радянсько-партійні органи і домовляються відправляти такі телеграми з різних міст республіки для створення видимості " масового протесту "». У Львові, за даними КГБ, таку роботу проводить Михайло Горинь.
У березні 1972 року кияни Євген Пронюк, Василь Лісовий та Василь Овсієнко підготували та поширили новий, шостий номер самвидавного журналу « Український вісник », редактор якого, В ' ячеслав Чорновіл, вже три місяці перебував у в ' язниці. Таким способом вони намагалися не лише відвести від затриманих звинувачення у виготовленні цього видання, але й підхопити їхню ініціативу та інформувати громадськість про нову хвилю репресій.
Сподівання КГБ на те, іцо раптові масові арешти викличуть розгубленість і приголомшеність у середовищі дисидентів, поки не виправдовувалися. Не відіграла потрібної чекістам ролі і перша покаянна заява фігуранта справи « Блок » Зіновії Франко, опублікована 2 березня 1972 року в газеті « Радянська Україна ».
Продовженням пропагандистської кампанії проти дисидентів, стала проведена органами безпеки у червні 1972 року прес-конференція з участю затриманого на початку року Яро-
Історіл s грифон
« СЕКРЕТНО »
211