Історія з грифом «Секретно». Таємниці українського минулого з архівів Istoriia_z_hryfom_Sekretno__Taiemn_ukr_mynuloho_z_ | Page 139

Архімандрит Климентій , обвинувачений за віру
Старий , хворий та немічний священик не відбув повного терміну покарання — 1 травня 1951 року о 21-й годині тюремні лікарі констатували його смерть . Климентій Шептицький похований поміж іншими в ' язнями Володимирської тюрми десь на в ' язничному цвинтарі — могила його невідома .
Через сорок років після смерті радянська влада , що його замордувала , за кілька місяців до власного кінця реабілітувала священика , визнавши Климентія Шептицького несправедливо засудженим . Не забули про нього й добрі люди — у 1996 році архімандрит Климентій Шептицький отримав звання « Праведник народів світу » за порятунок євреїв у період Другої світової , а в 2001 році , під час візиту до Львова Папи Римського Івана Павла II , був беатифікований .
Історія 9 Грифом
« СЕКРЕТНО »
137