Žinau viską. Laikas inovacijoms | Page 6

6 – 7
Retas žmogus nėra girdėjęs dirbtinio intelekto ( angl . artificial inteligence – AI ) sąvokos . Vis dažniau pastebime dirbtinio intelekto pritaikymo galimybes įvairiausiose srityse , pradedant nuo gamyklų skaitmenizavimo , baigiant savavaldžių automobilių kūrimu ir tobulinimu . Rodos , kad dirbtinis intelektas ( DI ), itin dažnai vadinamas technologijų ateitimi , skverbiasi į vis daugiau sričių . O gal mes jau dabar gyvename šių technologijų ateityje ? Ši besivystanti ir kiekvieno žmogaus gyvenimus paliečianti technologija ne tik žavi savo galimybėmis , bet taip pat kelia klausimų apie mūsų saugumą . Remiantis Eurobarometro 2017 metų duomenimis , nors 61 proc . europiečių į dirbtinį intelektą žiūri palankiai , net 88 proc . mano , kad ši technologija turi būti atsargiai valdoma . Europos Komisija šiuo klausimu taip pat nelieka abejinga – sukurtas specialus komitetas , analizuojantis DI teigiamas ir neigiamas pasekmes Europos Sąjungos ekonomikai , siekiama padidinti investicijas į šias technologijas ir tapti pasauline duomenų ekonomikos lydere .
Apie dirbtinio intelekto galimybes ir keliamas grėsmes pasakoja Agnė Tarasevičienė – Kauno Technologijos Universiteto informatikos fakulteto docentė ir KTU dirbtinio intelekto centro vadovė , vadovavusi šiais metais startavusios dirbtinio intelekto studijų programos kūrimui ir aktyviai užsiimanti visuomenės švietimu DI tema .
KOKS BŪTŲ PAPRASČIAUSIAS DIRBTINIO INTELEKTO APIBŪ- DINIMAS ?
Gal toks paprastas ir trumpas : dirbtinis intelektas – tai kompiuterinės sistemos , kurios geba nuolatos mokytis , prisitaikyti ir priimti racionalius sprendimus . Pastebėjau , žmonės dažnai painioja dirbtinio intelekto ( DI ) sistemas su paprastomis automatinėmis sistemomis , tačiau tai normalu , nes kartais skirtumai nėra labai akivaizdūs .
KURIOSE SRITYSE ŠIUO METU YRA DAŽNIAUSIAI IR PLAČIAU- SIAI TAIKOMAS DIRBTINIS INTELEKTAS ?
Pirmiausia reiktų pradėti nuo to , kad skirtingų sričių atstovai skirtingai interpretuoja , kas yra dirbtinis intelektas , todėl ir šioje vietoje mano nuomonė turėtų būti labiau traktuojama kaip DI tyrėjo ir akademinio pasaulio atstovo . Taigi , aš matau , daug „ tikrojo “ DI taikymo pavyzdžių yra medicinoje , socialinėje medijoje sekant vartotojų įpročius ir veiksmus . Taip pat reikėtų paminėti autonomines transporto priemones , saugumo sektorių , prekybą , kur kiekvienais metais matomas progresas .
KURIOSE SRITYSE DI VIS TOBULĖJA ?
Pats dirbtinis intelektas yra be galo plati sritis . Tai apima DI etiką , optimizavimo uždavinius , duomenų analizę , ekspertines sistemas , robotiką , mašininio mokymo ( ML ) algoritmus ir t . t . Tam tikras tobulėjimas yra visose srityse , tačiau šiuo metu būtų galima išskirti kaip vieną daugiausiai taikymų turinčią sritį – tai vaizdų analizės technologijos arba kitaip , kompiuterinės regos metodai . Būtent šioje srityje yra tobulinami algoritmai , siekiant išgauti kuo geresnius tikslumo rezultatus . Pavyzdžiui , kasmet vykstantys konvoliucinių neuroninių tinklų ( CNN ) architektūrų konkursai ( varžybos ) skatina tyrėjus ir mokslininkus kurti vis tikslesnes architektūras , specifines ir tinkamas konkrečiai vaizdų grupei . Aš ir pati pastebėjau , kad paskutiniais metais daugiausiai tyrimų ir projektų vykdau būtent vaizdų apdorojimo ir analizės srityje .