VOLUME 17 | Page 2

Nii alustasin õppeaastat käies rühmasid õnnitlemas. Vana hea „Kevade“, millest leiab ikka ja jälle inspiratsiooni. Ka õpetajate päeva puhul oli põhjust fantaseerida „Kevade“ ainetel, kuidas võiks muutuda maailm meie ümber digiajastul. Muutused on ju möödapääsmatud ja samas tekitavad alati pingeid, olgu nad siis negatiivsed või positiivsed. Paikuse lasteaed on ikka ajaga kaasas käinud ja uuendusmeelne olnud. Sellel õppeaastal on meil mitmeid suuri eesmärke seatud. Tähtis on pöörata tähelepanu oma tervisele. Seda kõike saab teha juba maast madalast, ehk siis alustada tuleb juba lasteaiast. Olgu see siis liikumine, söömine, korralik puhkus, viisakas käitumine, üksteisest hoolimine.

Egas asjata öelda, et oled see mida sööd. Söömisele pööramegi rohkem tähelepanu. Vaatame kriitilise pilguga üle lasteaia menüü. Ikka selle eesmärgiga, et saaks tervislikum. Täiskasvanute teadlikkuse tõstmiseks oleme ellu kutsunud Toidusõprade klubi, mille kaks kokkusaamist on väga hästi korda läinud. Meie moosikeetmise talgutel osales palju vanemaid ja loodan, et moos maitses hästi. Leivategu oli samuti tore ettevõtmine. Eks nii mõnigi huviline sai uut hoogu juurde ja küpsetab nüüd ise kodus täiesti e-ainete vaba leiba. Ja tegelikult ei olegi see leivategu teab mis keeruline ettevõtmine, aega ja armastust peab olema. Põnevaid ettevõtmisis toidu valdkonnas plaanime veelgi, nii et jälgige reklaami ja meie tegemistega liituda ei ole kunagi hilja.

Teine suurem eesmärk on sellel õppeaastal seotud meediakasvatusega. Juhtkond koos Karikakra õpetaja Helin Laanega osaleb HITSA koolitusel, mille lõputööna peaks valmima lasteaia digitaristu arengukava. On väga oluline teada kuhu oleme teel ja milliste sammudega jõuda eesmärgini. Kindlasti ei ole kaugel aeg kui lasteaed liitub e-lasteaiaga. Aga kõigest järjekorras. Ikka tasa ja targu.

Väga hoogsalt on töösse rakendunud ka meedia töörühm. Vastavalt seatud eesmärkidele, peaks kevadeks lasteaia õppekavas rakenduma meediakasvatuse osa. Ja meedia, see ei tähenda ainult Facebooki vaid on palju laiem teema. Ja eriti tuleb siinkohal harida meid, täiskasvanuid meedia valdkonnas.

Kolmas valdkond mis saab sellel õppeaastal suuremat tähelepanu on lasteaias tegutsevad töörühmad. Töörühmade eesmärgiks on osaleda lasteaia arendustegevuses. Töörühmadel tegevust jätkub. Detsembris toimuva jõulutunneli töötubasid korraldavad erinevad töörühmad. Veel saab iga töörühm korraldada ühe suurema ettevõtmise õppeaasta jooksul kogu lasteaiale.

Muidugi on lasteaias juhtumas igapäevaselt palju uut ja huvitavat. On uudseid üritusi lastele, töötajatele ja vanematele. Samas ei saa ära unustada ka traditsioone.

Küll aga hakkab toimuma 2016 augustis midagi suurt ja ilusat. Nimelt tähistab lasteaed oma 35 sünnipäeva. Ettevalmistused selleks suureks peoks on juba alanud.

Soovin kõikidele tegusat õppeaastat, kaks kuud on juba läinud kui linnutiivul!

„Vanal hallil ajal elas igas korralikus majas ahjualune. See väike veider mehike pesitses ahju all. Oled ju kuulnud küll, kuidas ahjualune käis ikka süüa nurumas. Nii kui suutäie sai, oli pada tühi. On kindlaks tehtud, et suur hulk endisi ahjualuseid elab nüüd hoopis arvutite all. Kui sul on arvuti, aga sa pole veel näinud arvutialust, siis on sul kõvasti vedanud.“ Mis kõik võib juhtuda, saate teada kui loete raamatut „Eesti muinasjuttude kuldraamat“ – Arvutialune.

Tervist ja rõõmu 2015/16 õppeaastaks nii väikestele kui suurtele!

Kui Arno isaga koolimajja jõudis…

ASTRA JAMNES