VOLUME 14. MESIMUMMI SUMIN | Page 5

vii vanem välja!

20.septembril toimus Paikuse valla Tervisenõukogu eestvedamisel Reiu Puhkekeskuses üritus „Vii vanem välja“.Tegevuse mitmekesistamiseks oli kaasatud Paikuse lasteaed „Mesimumm“, Maanteeamet, Politsei, Aerutamisklubi, Discgolfi klubi, Reiu puhkekeskus.

Meie lasteaiapoolne tegevus toimus kahes pesas. Ühes sai mängida Anne Kaare ja Merle Eskeni juhtimisel liiklusteemalisi mänge. Teise pesasse koondusid tehnikahuvilised, kus Astra Jamnes ja Ulvi Paju olid juhendajateks arvutite „lahkamisel“. Kruvikeerajad, näpitsad, tangid, haamrid – kõik läksid mängu! Ei oskagi öelda, kes rohkem hoos olid, kas lapsevanemad või lapsed! Aga see lammutamine pakkus tõeliselt suurt huvi. Sellest peaks järeldama, et niisugust tegevust võiks võimalusel lastele koduski pakkuda.

Christel Raist ja Kauri Mitt oli abiks Maanteeameti ülesseatud jalgratta triki-ja osavusrajal.

Täiskasvanutel oli võimalus läbi mängida ohuolukord auto stimulatsioonil.Samuti kontrollida oma käitumist ja tähelepanu promilliprillide abil.

Kõik osalejad said kaasa väikesed meened ja mis tähtsam veel – tervisliku päeva sügiseses värskes õhus ja päikeses.

Oli rõõm kohtuda meie lasteaia kasvandike ja nende vanematega, kes olid valinud sellel üritusel osalemise!

Eriline tänu Saialille rühma meeskonnale- Anne Landing,Tiina Kukk,Ene Mihkelson- kes ühiselt oma rühma laste ja vanematega tulid toredat päeva nautima.

SAIALILLE RETK ÜRITUSELE

"VII VANEMAD VÄLJA"

Septembri puhkepäeva hommik. Päike paistis ja saialille rühma laspevanemad ärkasid kodudes ning jõid kohvi – sõid putru, et startida ilusasse päeva koos. Tõesti koos, koos nendega ellega meie lapsed iga päev oma rõõme jagavad. Vallamaja juurest sai alguse rühma ühine minek Paikuse valla üritusele „Vii vanemad vlja“, kes rattaga, kes jala. inek oli vahva, rattaga tulijad olid õnnesärgis. Kes jalutama pidid said osa Paikuse valla ühest irgemast ja igavamast tänavast. Seda suurem oli rõõm kohalejõudmisest ja loodusesse tormamisest.

5

NOVEMBER 2014

SAIALILLED

ANNE KAAR