5
SPORTUOJAME( NE) TRADICIŠKAI
Brolis Benediktas: „ Būdami kartu, mes – kūrybinga sveikuolių Tauta“
2016 m. gegužės 15 dieną „ Vilties bėgimo“ jūra subangavo jau devintąjį kartą. Tačiau ši iniciatyva atsirado kur kas anksčiau. Kalbamės su pagrindiniu „ Vilties bėgimo“ iniciatoriumi- br. Benediktu OFM – apie renginio užuomazgas bei kelionę iki šios dienos.
Vilties brolis Br. Benediktas Jurčys OFM Klaipėdoje žinomas ne tik kaip brolis pranciškonas. Uostamiestyje jis – vilties brolis. Praėjo 15 metų nuo to, kai brolio Benedikto širdis apkabino skausmą, ašaras ir neviltį. Kretingos vienuolyne jis susipažino su keletu parapijiečių, kurių gyvenimus sukrėtė vėžio liga. Žmonių ašaros, maldos bei liudijimai lietė šio brolio širdį ir jis suprato, kad nuo dabar jo gyvenimas bei tarnystė turi įgauti konkrečią užduotį – rūpintis tais, kurie praranda viltį. Kaip sako pats vilties šauklys: „ Mano širdyje gimė pilietinė iniciatyva – sukurti solidarumo ir vilties kultūrą, kuri pakeistų onkologinių ligonių ir jų artimųjų apverktiną padėtį visuomenėje“.
Apkabinti nuspalvintą viltį 2015 metais aštuntasis „ Vilties bėgimas“ kvietė žmones nuspalvinti viltį. Sukurti jai „ veidą“. Štai devintojo bėgimo organizatoriai kvietė ne tik pamatyti viltį, bet su ja susidraugauti, priimti į savo gyvenimus labai paprastu būdu – apkabinimu. Renginio pagrindinę žinią raudonu pieštuku brėžė dailininko Andriejaus Rubliovo „ Švenčiausios Trejybės” paveikslas, kuris visų mintis kreipia į viltingą žmonių bendrystę. Pasak renginio iniciatoriaus, „ Vilties bėgimas” – išskirtinis gerosios naujienos skelbimas, kuris sako, jog esame sukurti pagal Dievo paveikslą ir panašumą. Mes esame vienas kūnas. Esame ir turime būti dėl kitų išlikimo“. Tai prisiminti padeda ir ant kiekvieno bėgiko marškinėlių tupintis „ Vilties bėgimo” angelas, kurį sukūrė klaipėdietis menininkas Anatolijus Klemencovas. Kunigas br. Benediktas Jurčys OFM sako dar nežinantis, kokį rangą angeliškoje hierarchijoje užima šis angelas, tačiau tarp Lietuvos sportininkų jis yra žinomas kaip onkologinių ligonių globėjas, padedantis kasmet suburti žmones į bendruomenę, padedančią sergantiems apkabinti Viltį, kad jų rankos nenusvirtų žemyn.
„ Vilties bėgimas“ prisideda ir prie sveikesnio miesto kūrimo Kasmet, vykstant solidarumo renginiui, stengiamasi atkreipti dėmesį į vienybę. „ Onkologinės ligos tarsi provokuoja naują sąjūdį, todėl mums svarbu renginyje išlaikyti „ Baltijos kelio” nuotaiką, kurios dalyviai skanduoja, jog būdami kartu, mes – kūrybinga sveikuolių Tauta!” – sako br. Benediktas Jurčys OFM. Sportas, nešantis viltį, pristato Klaipėdą kaip miestą, kuriame gyvena mylintys, palaikantys ir sveiko gyvenimo būdo siekiantys žmonės. Džiugu, kad tam pritaria ir miesto valdžia. Br. Benediktas prasitaria: „ Be savanorių ir be miesto savivaldybės vaidmens toks renginys neįvyktų. Meras, savivaldybės administracijos direktorius ir sporto skyrius yra pagrindiniai žmonės, už kuriuos kasdien meldžiuosi. Žinoma, meldžiu Dievą, kad „ Vilties bėgimas” netaptų šventine tradicija, kuri būtų kasmet mechaniškai pakartojama. Tai – mūsų, Klaipėdos miesto, kultūros solidarumo teritorija. Kultūra nėra vien tik teatras, muzika. Neturėtume užmiršti, kad tautos kultūros dalis yra ir tai, kaip mes gyvename ir mirštame.
Tradiciniame renginyje – naujovės Devintasis „ Vilties bėgimas“ atvėrė kelią ir naujovėms. Ištvermingiausi galėjo
METINIS LEIDINYS, IEŠKANTIEMS ĮKVĖPIMO, VILTIES IR TIKRUMO SAVO GYVENIME