Vilties miesto žurnalas 2018 Nr. 2 Viltie miestas Nr.2 | Page 42

42 SOLIDARUMAS

Bendruomenė kuria saugesnę ir laimingesnę vietą gyventi

Šiandien vis dažniau girdime , jog žmonės tampa vieniši , veši susvetimėjimas . Gyvendami daugiabučiuose nė nepažįstame savo kaimynų , o ką jau kalbėti apie kitus namo gyventojus . O jeigu dar reikia patiems pasirūpinti gyventojų poreikiais – tai sukelia pyktį . Tačiau taip yra ne visur . Klaipėdoje egzistuoja puikus pavyzdys , kaip norint ką nors nuveikti savo gėriui , tenka draugauti ir padėti vienas kitam . Žolynų gatvės bendruomenė – oficiali gyventojų bendruomenė , kuri kuria gražesnį ir draugiškesnį rytojų . Apie tai , kaip kilo idėja susidraugauti su rajono gyventojais ir kam tai reikalinga , kalbamės su Žolynų gatvės bendruomenės pirmininke Renata Bertužyte .
Renata , kam kilo idėja suburti bendruomenę ? Ją įkūrė jauni , išsilavinę , aktyvūs , turintys bendrų interesų ir vertybių rajono gyventojai . Neformaliai Žolynų gatvės bendruomenė pradėjo formuotis dar 2005 metais ir 7 metų reikėjo oficialiam veiklos įteisinimui .
O kam to reikėjo ? Daugiabučių namų rajonų gyventojų „ nebendruomeniškumas “ yra viena pagrindinių priežasčių , dėl kurių gyvenamųjų vietų teritorijos lieka be šeimininko ir tai iššaukia daugybę konfliktinių situacijų , kaip pavyzdžiui , tarp gyventojų ir valdžios institucijų , tarp gyventojų ir verslo , tarp pačių gyventojų . Mūsų atveju oficialų Žolynų gatvės bendruomenės įkūrimą pastūmėjo konfliktas su miesto valdžia dėl šio rajono plėtros vizijos ir tai , kad rajono gyventojų nuomonė būtų išsakoma konstruktyviai ir civilizuotai , o ne chaotiškai .
Ar turite pagrindinę bendruomenės misiją , kurią stengiatės įvykdyti ? Kaip pavyksta tai padaryti ? Pagrindinė bendruomenės , kaip šeimų ir individų asociacijos , misija būtų planuoti ir veikti sutartinai kaip organizuotam vienetui , siekiant savo , ir ne tik savo , poreikių patenkinimo . Kadangi bendruomenės gyventojai susiduria su tomis pačiomis problemomis , tai organizuotai jas spręsti yra daug efektyviau . Puikus pavyzdys būtų , kai nuo įsikūrimo rajone dienos , šilumą 11-ai rajono namų tiekė viena privati bendrovė , kurios įkainiai buvo du , o kartais ir tris kartus didesni , nei AB Klaipėdos energijos . Kiekvieno namo gyventojai daugelį metų savarankiškai stengėsi spręsti šią problemą , tačiau rezultatas buvo tas pats – niekas nesikeitė . Perpildžius kantrybės taurę bendruomenės valdyba oficialiai kreipėsi į miesto politikus pagalbos .
Rezultatas – per pusę metų problema buvo išspręsta , o rajono gyventojams išlaidos už šilumos tiekimą sumažėjo . Kadangi bendruomenės nariai veiklą vykdo savanoriškais pagrindais – tai natūralu , kad laiko tam skirti taip , kaip norėtųsi , neišeina . Tačiau rašome įvairius projektus , gauname finansavimą . Svarbu , kad oficialios bendruomenės kūrimo virusą skleidžiame mieste . Mūsų patarimų ir bendradarbiavimo dėka mieste įsikūrė ne viena bendruomenė
Ar per bendruomenės „ gyvavimo “ laiką jau spėjo susiformuoti kokios nors bendros tradicijos ? Viena iš seniausių rajono tradicijų – tai jau 10 metų , kiekvieną vasarą organizuojama „ Kaimynų šventė “. Tai puiki proga pabendrauti ir susipažinti , aptarti bendras problemas . Mūsų šventės labai kokybiškos , vyksta įvairios sporto varžybos tarp daugiabučių namų komandų . Šventės pabaigoje koncertuoja geriausi Lietuvos atlikėjai . Mūsų rajone jau grojo ir dainavo Mantas , „ Ventukai “, E . Sipavičius ir kiti . Mūsų vaikai užaugo su šia švente ir rajone gyvenantis šios šventės organizatorius Tadas sunkiai praeina pro vaikus , kurie klausinėja , ar šiemet bus mūsų šventė .
METINIS LEIDINYS , IEŠKANTIEMS ĮKVĖPIMO , VILTIES IR TIKRUMO SAVO GYVENIME