BERINGEN
Be-MINE
De gele route is een bijna volledig verharde route van 6,3 km . Het pad voert je door de mijngeschiedenis van Beringen , via het Kolenspoor tot aan het kanaal .
Dit is precies de weg die de steenkolen vroeger aflegden . Onderweg krijg je via infopanelen en foto ’ s een nostalgische terugblik op het oude mijnverleden . Voor deze route volg je de gele zeshoek .
Goed om te weten Ter hoogte van het Mijnmuseum is er een passage in gravel , dus niet voor ieder type rolstoel toegankelijk . Bij de startplaats is een rolstoelvriendelijk toilet in de gebouwen van de Toeristische Dienst van Beringen en bij de horecagelegenheid in het duikerscentrum TODI .
TIP van Thomas De route gaat voor een stuk door het Park van de Directeur . Hier is de ondergrond moeilijker door losse steentjes . Omzeil dit door om het park heen te gaan . Sla voor het park rechts de Havenstraat in en ga op het einde links de Tennisstraat op . Op deze straat sluit je terug aan op de originele route .
TIP van Thomas De Avonturenberg verkennen ? Dat kan via het buggypad . Beneden aan de berg geraak je aan de linkerkant omhoog met de rolstoel tot ongeveer halverwege de berg . 40 be-MINE 1 in Beringen wandeleninlimburg . be / nl / wandelroutes / 134900074 /