SZIGma 2017. december | Page 10

2017. november
10 nagyvilág

AZ ELSŐ HIVATALOS E-SPORT NAP SOPRONBAN

Az első hivatalos E-Soprt Nap november 25-én zajlott a Handler Nándor Szakgimnázium halljában. A rendezvényt a Soproni Elektronikus Sportegyesület( SES) szervezte. Az egyesület célja az e-sport népszerűsítése és a közösségépítés.
A programokat a SES anonim alapítója nyitotta meg. Ezután League of Legends( LoL) meccsek vették kezdetüket. A Team Unstopable és a Serpents mérkőzött meg Akácos Gábor( iskolánk tanulója) és Kiss Barnabás közvetítésével.
Ezután a Soproni Anime Club( SAC) cosplayerei léptek a reflektorok fényébe. Érdekességeket, vicces történeteket és a cosplay ruhák készítéséről szóló beszámolókat osztottak meg a közönséggel. Okita Souji( Németh Dóra / Hakuouki-Drama, iskolánk tanulója), Hajime Saito( Gonda Kata / Hakuouki-Drama) és Fehér Karom( Pelle Márk / saját karakter) beszélgetett Tachibana Makotoval( Mostyeán Petra / Free!- Kalózverzió) és Ezioval( Dominek Patrik / Assassin Creed / Szervező), majd ajándéksorsolás következett. Ezalatt egy igazán csendes és félénk Arctalan( Kőnig Csaba / Chihiro szellemországban) bolyongott a hallban. Az eszmecsere végén az érdeklődők egy videót nézhettek meg a los angeles-i Comic Con-ról. A következő program a Soproni K-pop tánccsapat fellépése volt a BlackPink – As if it’ s your last című számára.
Délután a LoL bajnokság a Team Unstopanle és a Facecheck deathticket csatájával folytatódott.
A második szünetben a Soproni K-pop duója táncolt Park Ji Yoon – Adult ceremony dalára.
Az utolsó meccs a Serpents és a Facecheck deathticjet között zajlott, mialatt a cosplayerekkel lehetett fényképezkedni.
A nap a Serpents győzelmével zárult, a második helyet a Facecheck deathticket nyerte el, az utolsó helyezett a Unstopable lett.
A közönség meglepően színes volt. Diákokon kívül felnőttek, és köztük idősek is megjelentek.
A szervezők úgy tervezik, hogy minden hónapban tartanak E-sport Napot, mellette pedig délutáni klubházat szeretnének indítani. A legközelebbi rendezvényt januárra hirdették meg, ahova szeretettel várnak minden érdeklődőt és a vállalkozó szellemű csapatokat.
Kovács Noémi( 9. D) Fotók: Raven
E-Sport
A szó az elektronikus sport rövidítése. A játékos( más néven gamer) versenyszerűen foglalkozik stratégiai alapú videojátékokkal egyénileg vagy csapatban. Gyakran szerveznek versenyeket kisebb közösségek maguk között, de a legnépszerűbbekből világbajnokságot is rendeznek. A legkedveltebbek: League of Legends, CS: GO, Hearthstone, Owerwatch, Heroes of the Storm.
Tény: Ha először kezdesz valamelyikkel játszani, nem biztos, hogy azonnal érteni fogod a technikáját, vagy tökéletesen tudod irányítani a karaktered. Ez azonban ne szegje kedved, hiszen gyakorlással könnyen orvosolható.
AZ E-SPORT EGY „ EX CS: GO-VERSENYZŐ” SZEMÉVEL
Az [ E ] lektronikus-sport egy mostanra már egészen elfogadott sportnak számít( nagy valószínűséggel a 2024-es, franciaországi olimpián is meg fog jelenni), bár ezt sokan nem fogadják el, arra hivatkozva, hogy nincs testmozgás a játék közben, emiatt ez nem sport. Magyarországon sajnos nincs annyira támogatva, de egyre több versenyt rendeznek.
Én is elég sok ilyen versenyen vettem részt. Eleinte nem volt nagy elvárásom a dologgal kapcsolatban, de nyerni mentem – több-kevesebb sikerrel. Rájöttem, hogy az ilyen versenyekre a hangulatért is kell menni, nagyon sok barátságos ember van az ilyen helyeken.
Én például a Váci ICL 26-os LAN-on vettem részt. A rendezvényről azt kell tudni, hogy egy nagy csarnokban nagyon sok gép van, és emellé nagyon sok ember. A selejtezők lebonyolítása hasonló a fociéhoz. A, B, C és D csoportok 7-7 csapattal meccseket játszanak, egy nyertes meccs 3 pont, akinek a legtöbb pontja lesz a nap végére, az jut tovább a rájátszásokba. Volt egy büfé is, ott nagyon olcsón
nagyon jó ételeket lehetett venni. Lényegében az összes ilyen hazai verseny ehhez hasonlít, de talán ez a legjobb. A játékra visszatérve, a csapatokban nagyon jól kell működnie a kémiának ahhoz, hogy elérjenek egy jobb helyezést. Sokat kell összeszámolni, egyszerre kell cselekedni, és folyamatosan kell kommunikálni. Emellett nagyon nagy stressz is ül a versenyzők vállán, a folyamatos teljesíteni akarás sokszor tönkre is teheti a játékot. Mi a kilencedik helyet értük el a 28 csapatból. Elégedett voltam a teljesítményünkkel, a hangulat kiváló volt, még akkor is, mikor nagyon csúnyán kikaptunk. A meccsek után a nyertes csapat átment a vesztes csapathoz, és kezet fogtak. Nagyon sok olyan barátot szereztem az alatt a négy nap alatt, akikkel még azóta is tartjuk a kapcsolatot.
Aki teheti, és szereti az ilyesfajta rendezvényeket, az próbáljon ki egy ilyen versenyt, nem fogja megbánni.
Petz Bálint( 9. D)