SZIG évkönyv 2019-2020, 2020-2021 | Page 5

A FÉNY BERAGYOGJA A SÖTÉTSÉGET
BEKÖSZÖNTŐ
A FÉNY BERAGYOGJA A SÖTÉTSÉGET
Tanulóink alkotásaiból
A világ talán legrégibb jóskönyvében , a Ji-kingben ( magyarul a Változások Szentkönyvében ) található egy képjel , a Ming Ji . Ez a képjel azt jelenti , hogy egy barbár harcos nyilával a Napba-Holdba lő . A barbár harcos ezzel megsebzi a Fényt , így akarva a sötétség végső győzelmét . A sötétség ebben az értelemben a lélek sötétségét jelenti , a lélekrontás állapotát . Mai világunk egész története a Ming Ji erőterében zajlik – véli Müller Péter . Ilyen időkben mindenki ki van téve annak a veszélynek , hogy elveszti önmagát . Bensőnket mérgező lelki befolyások roncsolják , pusztítják : többek között gyűlölet , utálat , irigység , hazudozás , rosszindulat , tudatlanság . A mérgek hatására belehülyülünk , belepusztulunk , belealjasodunk létünk mocsarába . Hagyjuk magunkat a Sötét Erő által legyőzetni . Ellenállás nélkül , megadóan , feltartott kézzel . Eközben csak annyit tudunk mondani : mindig így volt , és így is marad .
Ez korunk egyik legnagyobb spirituális kihívása : ismerni , megérteni , gondozni és legfőképpen megtartani a Fényt , mert csak ezáltal tudjuk megakadályozni a sötétség állandóságát . A Fény által teljesedhetünk ki saját életutunkon és közösségünk megerősítésében . A világ alapvetően fénytermészű . A Fény mennyisége , minősége és kiterjedése a világban azonban rajtunk múlik . Az embernek saját magában kell tudatosítania a fényt és a hozzá tartozó fényteret . A bennünk születő megnyugvással , az elfogadással és megbékéléssel teljesíthetjük ki tudatosan e teret , és ezáltal a fényenergiákat szabadabban tudjuk áramoltatni a sötétség ellen . Így a Fény beragyogja a sötétséget , és puszta létével „ átvilágítja ”, leleplezi a sötétség illúzióit .
A belső fényünk megtalálásában megkerülhetetlen az a felismerés , milyen csodálatos és káprázatos érzés , hogy éppen most élhetünk , éppen mi élhetünk , és éppen itt élhetünk . Ahogy Farkas András írja a „ Szívmelengető könyvecske ” című könyvében : Itt megtanuljuk , hogy az életed nem csak neked fontos , hanem mindannyiunknak , hogy soha ne sértsd meg a Másik fontosságának tudatát , érzetét , hogy soha ne éreztesd senkivel , hogy ő nem fontos számodra . Itt felismerjük , hogy egyediek , megismételhetetlenek , különlegesek vagyunk . Itt rádöbbenhetünk , hogy ha jót teszel a Másikkal , az milyen felszabadító érzés . Itt megtudjuk , hogy csak akkor vagyunk szabadok , ha mások szabadsága is kiteljesedhet . Itt átéljük a létezés misztériumát , az áldott pillanatokat .
Dávid Nadin ( 7 . A )
6 Soproni Széchenyi István Gimnázium Soproni Széchenyi István Gimnázium
7