Žádný povrch tu není rovný , vše je různě zkosené , ostré , špičaté . Podle geologických výzkumů zde dříve bývalo moře , které vytvořilo základ skalám . Jak moře ustupovalo , a skály vystupovaly na vzduch , začala na ně působit eroze , vítr a déšť , které tyto tvary po dobu několika milionů let tvořili . Překvapivě i na skalách rostou rostliny ( v celém parku se dá najít cca 833 druhů rostlin ), kterým stačí jen málo půdy . Tato oblast je velmi suchá , dokud nepřijde déšť , kvůli kterému se do této oblasti naopak nepodíváte , takže jak rostliny získávají vláhu , je malou záhadou .
Zvířata jsou další fascinující a nejvíce zastoupenou věcí v tomto parku . Celkem tu žije 11 druhů lemurů , minimálně 84 druhů plazů , 34 druhů obojživelníků , 103 druhů ptáků , 16 druhů netopýrů , 4 druhy masožravců , 112 druhů motýlů a další druhy hmyzu . Dá se očekávat , že další druhy zvířat teprve čekají na objevení .
KAŇON ŘEKY MANAMBOLO
Projížďka touto řekou je jistě úžasným zážitkem , když se můžete dvě hodiny projíždět tradiční malgašskou loďkou pirogou po řece Manambolo , která si prorazila cestu vysokým skalním kaňonem , jehož stěny hrají odstíny červené , oranžové a žluté barvy . Po cestě je možnost zastavit u břehů a prozkoumat jeskyně , které v dávných dobách využívali původní obyvatelé Madagaskaru Vazimbové . Jejich přítomnost dnes dokazují polorozpadlé dřevěné rakve a kosterní pozůstatky , umístěné vysoko ve skalních útesech kolem této řeky . Madagaskar je určitě zajímavým koutem naší Země , do kterého bych se někdy určitě ráda podívala .
K . Šálková , 1 . A