Student Revue Student Revue Březen Duben | Page 33

napsal: štěpán dostál,2.B Na republikovém finále těsně 2.! 19.března jsme vyrazili do areálu Hamr Braník, abychom zde ode- hráli národní finále-západ. Post- up z kraje byl celkem přesvědčivý, a tak jsme se rozhodně nejeli “jen zúčastnit”. Jako první nás čekalo utkání s Hlubokou nad Vltavou, výsledek 3:1 nám zpříjemnil ráno. P o asi půlhodinové pauze se proti nám postavili soupeři z gymnázia Chodov, během chvilky bylo jasné, že se tolik nezapotíme a skóre 6:1 dost vystihuje, co se na hřišti dělo. Když na nás ale nastoupila Stavbařka z Ústí, všem bylo jasné, že zápas o první místo ve skupině s přímým postupem do semifinále nebude zdaleka tak jednoduchý jako předchozí. Minutu před koncem byl stav nakloněný Stavbařce, pak S. Šlechta střelou z vlastní poloviny vyrovnal na 2:2, v tu chvíli propuk- la ohromná radost, stačilo vydržet pár vte- řin a postup do semifinále byl díky lepšímu skóre náš!!! Následovala delší pauza i s lehkým obě- dem a semifinále bylo tu. Strojka z Liber- ce nebyl vůbec špatný soupeř. Svoje kva- lity nám ukázali hned v prvním poločase, a tak jsme prohrávali 0:1. To ale rozhodně nebyl konec, odhodlání zápas otočit bylo vidět všude a během chvilky bylo vyrov- náno. Vyrovnání ještě přidalo na chuti zví- tězit a pár minut po něm jsme slavili další gól. Výhra 2:1 je naše! Do finále jsme šli s týmem ze základní skupiny, Stavbařka Ústí. Rozhodnutí postoupit a nedělat chyby bylo na obou stranách, a tak byl začátek opatr- nější než předešlé zápasy. Přesto jako by to byla naše tradice, první gól padl do naší brány. Po několika akcích na obě strany protihráči navýšili vedení na 2:0. Síly přece jenom ubývaly a moc dobře to nevypada- lo, protihráči měli, na rozdíl od nás, čas, do hry nespěchali a zůstávali v klidu. Když padl gól, nadšení bylo nepopsatelné! V tu chvíli jsme byli “na koni”, čehož jsme využi- li a radovali se podruhé! O vítězi musely rozhodnout až nájezdy,ve kterých jsme po úvodní sérii vedli. Bohužel po dalších dvou seriích bylo jasné, že superfinále se nezú- častníme. Smutek a zklamání, skloněné hlavy, všechny nás výsledek mrzel. Na druhou stranu, zklamání není na místě, dotáhli jsme to daleko a ostudu jsme roz- hodně neudělali. Mně nezbývá než podě- kovat, že jsem mohl být součástí takového týmu!  Složení: Michal Červenka, Štěpán Dostál, Petr Flek, Radovan Kohút, Tomáš Kratochvíl, Jonáš Kvapil, Jakub, Kvasnička, Marek Macík, Radim Malý, Tomáš Malý, Matěj Prokorát, Sebastián Šlechta, Štěpán Švejda, Jan Král (coach), Petr Bárta (vedoucí) 33