hlavní téma že se nejdřív zrealizuje po opravě školních prostor, pokud se na to nezapomene, ale už se jednalo o vytvoření skupiny zájemců ve školním parlamentu, která by se nápadu ujala. Neočekávám totiž, že bych obměnu nástěnek stihla tento rok.“
Máš nějakou představu o budoucnosti
gymnázia po jeho opravě? „ S opravou školy by, dle mého názoru, mohla přijít i renovace jejího prezentačního stylu. Proto by bylo vhodné založit skupinu, která by se postarala o nové logo
gymnázia, o symbolické barvy a vzhled stránek. Nástěnky by měly sloužit jako připomínka dávné minulosti. Zároveň bych si přála, aby se toho ujali mladší studenti. Třetí a čtvrtý ročník gymnázia tato záležitost už mine. Vidím to na studenty druhých a mladších ročníků.“
Proč jsi zvolila právě tohle téma? Bavila tě práce? Připadá ti něčím zajímavá, neobyčejná či neobvyklá? Popravdě, neobvyklé na té práci je, že v dějepisu je teorie praxí, ale má práce je ze sedmdesáti procent praktickou.
Co ti práce dala do života? Jaké máš rady pro budoucí maturanty? „ Že plánovat je něco jiného než dělat. Skutečnost se liší od našich představ a není lehké tvořit. Je důležité si pevně stanovit pracovní postup, zvolit spolehlivého vedoucího práce, ověřit si zdroje a prostudovat si pravidla. Důležité je také začít včas a neodkládat to. Teď už zbývá jen doufat, že obhajoba dopadne v pořádku a realizace závisí na mladší generaci.“
Elišce ze srdce děkuji za spolupráci a zodpovězené otázky, přeji jí hodně štěstí s obhajobou maturitní práce. Pevně doufám, že se její návrh, co nejdříve objeví za sklem v prvním patře našeho gymnázia. •
poslední zvonění
Maturitní třída
4. b
10