Stereo+ stereopluss.no 4/2025 | Page 33

+ HIFI

» Eversolo Play
VI LIKER:
• Bra utstyrt
• Stram og kontrollert bass
• Åpent og detaljert lydbilde
• Flott trykkfølsomt display
• Mulighet for skreddersøm av lyden( EQ)
• Romkorreksjon
VI LIKER IKKE:
• Ikke analoge linjeutganger
• Ikke den største og kraftigste forsterkeren på markedet
STEREO + MENER: Den brukervennlige, godt utstyrte og overraskende velspillende Play er enda en vinner fra Eversolo.
detaljert uten å bli overtydelig og mellomtonen tilstrekkelig åpen og gjennomsiktig til at den skal bli troverdig. Det er heller ingen typiske unoter som er typiske for klasse D-forsterkere.
Du får ikke highend-klassens fantastiske holografi, og kanskje særlig ikke hvis du forsøker deg med klassiske orkesterverk, men musikk i sjangre som pop, rock, elektronika holder den god oversikt over også i dybde og bredde.
Jeg kobler opp Eversolo Play på KEF Q Concerto Meta, og må ærlig talt si jeg blir litt satt ut av hva som er tilgjengelig av lydkvalitet i denne prisklassen, hvis du klarer deg uten den aller dypeste bassen, og ikke har en kjempestor stue du skal fylle med lyd. På et tidspunkt er det ikke mer strøm å drive høyttalerne med, men før du kommer dit har forsterkeren mye å by på, og jeg blir sittende å hygge meg med musikk uten at jeg synes det er spesielt enkelt å gå tilbake i testmodus. Det er gjerne et godt tegn på at forsterkeren ikke gjør noe spesielt galt, og at det som eventuelt er av smårusk ikke går særlig ut over gleden av å lytte til musikk.
Konklusjon Til prisen er dette en forbausende kompetent og bra utstyrt strømmeforsterker som er perfekt for stua aller arbeidsrommet. Den har en lydkvalitet som overrasker og som gjør det mulig å sette sammen et komplett og bra stereoanlegg til godt under 30 tusen kroner, og klarer du deg med kompakte høyttalere kan den summen til og med skaffe deg en grei platespiller.
Eversolo har kommet som et skudd de siste årene, og fortsetter det slik blir de raskt et merke som må regnes med og nevnes i samme åndedrag som de mer veletablerte produsentene av hifi-produkter.
Brukervennlighet
Kvalitetsinntrykk / design
Ytelse / pris
Eversolo Play PRIS: Kr. 8.490.-
DISTRIBUTØR: LINK:
KARAKTERER

9,3

8 9 10

Stereo +

( 9.490.- m / CD-drivverk) Hifisentralen www. hifisentralen. com
33 Stereo + 4 / 25