Stereo+ stereopluss.no 4/2025 | Page 30

+ HIFI » Eversolo Play

30 ALT DU KAN ØNSKE DEG I EN ENHET

Det virker som om det knapt er noen ende på nye modeller fra Eversolo, men tempoet fremover er høyt og den selvtilliten de har opparbeidet seg er imponerende. Deres nye modell Eversolo Play er ikke revolusjonerende på noen måte, men hvordan har de klart å pakke så mye teknologi og utstyr inn i en enhet til den prisen?
Tekst: Håvard Holmedal

Eversolo startet opp for kun få år siden, og pusher allerede grensen for hva som er mulig å få til for pengene med sine streamer og andre komponenter. Deres DMP-A6 tenker jeg fikk de andre produsentene til å heve øyenbrynet en smule, og det var nok ikke bare på grunn av utseende og utstyrsmengde, men også fordi Eversolo var såpass imponerende lydmessig. Så ble det en spesialutgave av DMP-A6 og en enda mer forseggjort DMP-A8, før de banket til tidligere i år med en DMP-A10. Sistnevnte er på alle måter imponerende med imponerende lyd, nye smarte designfinesser, display i volumkontrollen(!) og meget kraftig og flott satt sammen kabinett. Likevel er det nok DMP-A6 som stikker av med prisen for å levere beste lydkvalitet for pengene.

Om det ikke er nok å bygge inn streamer, dac, forforsterker og effektforsterkere i en enkelt enhet, har de også en variant av Play med innebygget CD-spiller. Det er lett å se for seg at det er trangt på innsiden.
Eversolo har helt sikkert kikket litt i retning av Wiim, Sonos og andre som har mer enn brukbar suksess med hyggelig prisede enheter som har alt du behøver på innsiden, og hvor det kun behøves et par fornuftige høyttalere for å få vellyd i stua. Med prisen på flere av disse enhetene kan du sette sammen et flott, lite stereoanlegg for 20-25k, og jeg tror de aller fleste nok vil la seg overraske over lydkvaliteten. Produkter ser bra ut, og selv om Eversolo Play er forholdsvis kompakt har de fått plass til et 5,5 tommers display.
Klasse D-forsterkere
For å få plass til forsterkere i en så kompakt enhet, og i hvert fall hvis de skal yte mer enn noen få watt, er det klasse D-forsterkere som gjelder. Forsterkeren er oppgitt til å yte 2x60watt i 8ohm, og
Stereo + 4 / 25