+ HIFI
» Lumin X2
igjennom om selve signalet som kommer fra strømmetjenestene faktisk er godt nok når vi kommer opp i kvalitetsklassen. Det er en grunn til at musikk som avspilles direkte fra en SSD-disk, eller fra en CD, faktisk låter enda litt finere.
Med Lumin X2 behøver du ikke bekymre deg spesielt mye for om strømmetjentester som Tidal og Qobuz faktisk er gode nok. Det låter helt fortryllende uansett kilde, og faktisk også med det aller meste av musikk, selv på innspillinger som ikke nødvendigvis velges som ettermiddagsunderholdning på grunn av lydkvaliteten. Men vi kan jo ikke slutte å spille bra musikk, selv om innspillingene ikke er perfekte. Nemlig. Det er derfor det finnes komponenter som feier igjennom nesten alt, og som løser opp vanskelighetene på en måte som gjør at musikken når trommehinnen på mykest mulig måte.
Det er snart jul, og jeg spiller Stille, Stille Kommer Vi i versjonen til Hoff Ensemble. Lyden er lys, lett og nydelig oppløst. Det er rolige og neddempede trommespillet har knapt vært tydeligere i innledningen til dette sporet, og den litt støvete tonen i trompeten til Mathias Eick får all verdens plass til å boltre seg