Stereo+ stereopluss.no 10/2025 | Page 25

+ GADGETS » Hifiman Edition XV

vekten av kabelen. Klokkene ligger passe stramt og tetter godt mot huden hele veien rundt ørene, men blir ikke for varme eller klamme. På samme måte fordeler de også vekten ganske godt. Likevel er det ikke en hodetelefon du har på deg når du har behov for å bevege deg rundt.
Lyden
Etter å ha hatt ZMF Caldera på hodet over litt tid, blir overgangen betydelig. Det er likevel mye å glede seg over med Edition XV.
Det første er nok disse hodetelefonenes evne til å spille musikk, og hvor uanstrengte og lettbeinte de virker. Det er ikke en spesielt solid rød tråd til lyden i tidligere HiFiMan- produkter. Vanligvis er de ganske detaljerte, men kan også oppfattes som litt fremhevede i diskanten, ikke spisse, men likevel en liten smule forsert. Lyden i Edition XV er glattere og har en litt silkeaktig diskant og mellomtone, noe som gjør den så vidt litt mer behagelig og mindre øretrettende. Baksiden av medaljen er kanskje at lydbildet ikke virker like åpent og klart som det vi vet planarmagnetiske hodetelefoner kan være på sitt beste.

Take

fun seriously
Contour 20 Black Edition delightfully combined with the Network Player / Amplifier MOON 371