+ GADGETS » Bowers & Wilkins Px8
DISSE LÅTER FLOTT
Bowers & Wilkins Px8 er ikke blant de nyeste hodetelefonmodellene på markedet , men det ser ikke ut til å stoppe den i konkurransen med andre og tilsvarende prisede modeller .
Tekst : Håvard Holmedal
16
Det har gått en stund siden Bowers & Wilkins lanserte sine første hodetelefoner , men selv om elektronikken og elementene er byttet om og forbedret , er de grunnleggende ganske like . Det gjelder både design og deres gode valg av materialer .
Px8 er en trådløs modell med puter som går utenpå ørene og med støykansellering . Det siste er en absolutt nødvendighet for trådløse hodetelefoner , og viktig for de situasjonene hvor man er på reise . Enten det gjelder tog eller bussturen til jobb og skole , eller om det er en flyreise hvor man ønsker å sitte i fred og nyte musikk uten avbrytelser .
Bra bygget
Disse modellene er ganske kompakt bygget , men det er brukt gode materialer og de virker veldig godt satt sammen . Vekten er 320gram og betyr at de ikke er de aller letteste trådløse hodetelefonen du kan sette på ørene , men så er de da heller ikke bygget for sport , trening og villmarksliv . Her skal du sitte på dannet vis og lytte til musikk .
Klokkene er ikke veldig store , men de smyger seg likevel utenfor ørene og når de først sitter er komforten blant de beste dere ute . De myke øreputene er dekket av skinn og de lukkede konstruksjonene isolerer brukeren ganske godt fra støyen utenfor . Helt uten bruk av støykansellering .
Hodebøylen virker solid og det gjør også festet til selve klokkene , og skal du transporteres følger det med et fint etui . Det er også nødvendig da hodetelefonene ikke er sammenleggbare . Det eneste du kan gjøre er å svinge klokkene slik at de ligger flatt i etuiet . Knappene sitter i en ring rundt høyre klokke , og er intuitive og lettkontrollerte , appen er grei nok selv om den kun har bass / diskantkontroll , og hodetelefonene registrerer når du har de på hodet . Batteritiden er oppgitt til 30 timer og det er både med Bluetooth og støykanselleringen aktiv . Det er ganske sjenerøst og til vanlig vil du nok ikke behøve å lade mer enn en gang i uken .
Flere muligheter
Disse modellene har selvsagt Bluetooth , og det fungerer etter forholdene godt , men forsøk å gi Px8 signaler enten direkte fra USB-porten på en mobiltelefon eller rett fra PC / Mac-en , eller fra minijack-kontakten på de samme enhetene . Bluetooth har fått løftet lydkvaliteten via de siste oppdateringene , men det er fortsatt tydelige forskjeller i lydkvalitet fra direktedrift til trådløst via Bluetooth . Her er det snakk om Bluetooth versjon 5.2 med aptX HD , aptX adaptive , AAC og SBC . Lydkvaliteten er det jeg vil karakterisere som bra , og det vil kanskje du også si . I hvert fall til du har forsøkt direkte avspilling via USB-C . Strammere
1 / 25