+ HIFI
» Aavik P-280
VI LIKER :
• Fantastisk kontroll
• Mye krefter
• Raffinert og musikalsk
VI LIKER IKKE :
• Ikke balanserte innganger
STEREO + MENER : Aavik P-280 har flott kontroll i bassen , imponerende dynamikk og en meget raffinert og musikalsk lydkarakter .
Måten komboen spiller på gir også stor allsidighet i valget av musikk . Det er knapt en plate som behøver å stå urørt , for midt oppe i all teknikken og presisjonen er forsterkerparet gledelig tilgivende . Du bør selvsagt koble til god elektronikk for å få det maksimale ut av investeringen , men den vanlige bekymringen for at svake eller til og med direkte dårlige innspillinger skal ødelegge opplevelsen , er ikke like mye til stede som jeg hadde forventet . Forsterkersettets orden , plass og kontroll løser opp musikalsk « snerk » og skaper ny lytteglede til forviste plater . Noen er fortsatt uten redning , selvsagt , men det er moro å ha et forsterkersett i hus som bryr seg mer om musikken og mindre om innspillingen .
Og så ser et jo riktig flott ut når du stabler komponentene på hverandre . Designet i seg selv er ikke spesielt sært , men jeg forstår om det er noen som mener at Aavik ikke gir en perfekt designmatch med annet higend-utstyr .
Konklusjon
Lydkarakteren til Aavik P-280 er detaljert , gjennomsiktig og lettflytende – og veldig stille . Den er like bekmørk i bakgrunnen som forforsterkeren , og tar med seg C-280 sine egenskaper i jobben med å forsterke signalet og gjøre det klart for utsendelse til høyttalerne . Kraften og dynamikken er imponerende , og bassfundamentet er like solid og stødig som Dovrefjell . En imponerende forforsterker , en god effektforsterker blir til en fabelaktig og velspillende kombinasjon .
Brukervennlighet
Kvalitetsinntrykk / design
Ytelse / pris
KARAKTERER
9,1
Aavik P-280
9 10 9
Stereo +
PRIS : |
Kr . 140 000 . - |
IMPORTØR : |
Mala Audio |
LINK : |
www . malaaudio . no |
52 Stereo + 9 / 22