+ HIFI
» PSB Synchrony T800 Tower
VI LIKER :
• Flott balansert
• Dyp og mektig bass
• Fleksibel og allsidig
• Åpent og transparent lydbilde
• Presis og artikulert
VI LIKER IKKE :
• Behøver god avstand til bakveggen
• Mangler kanskje litt imponatorfaktor ?
STEREO + MENER : PSB Syncrony T800 er en svært allsidig og vellydende høyttaler med en svært ørevennlig og likendes spillemåte .
stort og ikke minst dypt , og er det er imponerende presist uansett hva du sammenlikner . Den skaffer deg et innblikk og en innsikt i musikkens aller innerste , og den plasserer og fokuserer instrumenter og vokal på imponerende vis . Scenen eller opptaksrommet står stabilt fremfor deg , og det er godt mulig å fange opp rommet eller scenens form , størrelse og proporsjoner når du setter på en liveinnspilling fra en mindre scene .
Meningen var å utfordre høyttaleren med musikk som får den litt ut på glattisen , men det virker mer og mer som bortkastet tid . Fordi den ikke forsøker å gjøre seg ekstra sexy eller imponerende på enkelte områder , får den en allsidig og liketil måte å spille på som vokser på deg , og den vokser kraftig .
Klangmessig er høyttalerne omtrent så nøytrale og velbalanserte som det går an , og de er gledelig homogene fra bunn til topp . Det er knapt noe som stikker seg frem og det gjelder også diskantene som PSB litt tilbake i historien kanskje ga litt for mye tran .
Konklusjon
Paul Barton og PSB har laget en høyttaler som ser flott ut , og som er veldig bra bygget og satt sammen . Den spiller fint , er flott balansert og veldig lett å leve med . Den behøver åpenbart elektronikk av høy kvalitet , og en forsterker som har rikelig med krefter for at den skal skinne . Den er likevel såpass tilgivelig at matchingen ikke bør by på særlige problemer , men kan til tross for sin gode balanse bli litt for nøktern hvis forsterkeren er litt doven og bedagelig anlagt .
Brukervennlighet
Kvalitetsinntrykk / design
Ytelse / pris
KARAKTERER
9,0
Stereo +
PSB Synchrony T800 Tower
9 9 9
PRIS : |
Kr . 129 000 . - |
IMPORTØR : |
Lydgruppen AS |
LINK : |
www . lydgruppen . no |
36 Stereo + 4 / 23