Stereo+ Stereopluss 1/2017 | Page 69

Reportasje » CES 2017 Las Vegas
Vi forventer at det kommer mange programvare-oppgraderinger de neste månedene, og også flere og flere DAC-er som er MQA-klare. Audioquest melder blant annet om en programvareoppgradering av sin Dragonfly, og da både Red og Black. Da får du MQA-avspilling via en dings som ikke koster mer enn drøye tusenlappen.
Hjemmekino Markedet for plastikk-hjemmekino er i ferd med å bli borte. Noen mener det er en god ting. Markedet for receivere er der fortsatt, salget av lydplanker øker og det gjør også salget av aktive høyttalerløsninger som kan kobles direkte til TV-en. De store produsentene av receivere har fått de noe lettere. Harman satser ikke særlig på dette markedet lenger, men Yamaha, Denon, Pioneer, Onkyo og Marantz er fortsatt med i konkurransen, og lager stadig bedre produkter.
Noen tror kanskje at de kun har fått noen nye lydformater( Dolby Atmos og Auro) og nettverksløsninger, men de låter også bedre. Se for eksempel testen av to nye receivere fra Onkyo og Pioneer helt bakerst i denne utgaven av Stereo +.
TV I TV-bransjen er økt oppløsning og bedre bildekvalitet selv driveren i markedet. Helt i motsetning til lydbransjen, altså. For TVprodusentene er det to messer som er viktige for lansering av nye modeller. Og det gjorde de også. Den meste imponerende nye teknologien var kanskje LG og deres nye supertynne OLED som du faktisk kan henge direkte på veggen. Snart er hele vegger dekket med skjermer i stedet for tapet, innen rekkevidde. Da kan du skifte farge, motiv og belysning så ofte du vil, og se på TV på hele eller på deler av veggen. Stilig.
69 Stereo + 1 / 17