SKALNA TIMES 2/2016 | Page 23

APLIKACJE EDUKACYJNE I INNE CUDA

Quizlet jest darmową platformą edukacyjną , za pomocą której nauka słówek może stać się prostsza , bardziej atrakcyjna oraz łatwiejsza w przekazie . Nauka w Quizlecie opiera się na dobrze znanych i popularnych fiszkach ( słówko – tłumaczenie , słówko – obrazek , słówko – definicja ). Można korzystać z gotowych zestawów słówek , można je również samemu przygotować i następnie podzielić się z innymi . Inną opcją jest korzystanie z zestawów przydzielonych przez nauczyciela , i tę opcję my wykorzystujemy na zajęciach z angielskiego w aneksie . Mamy założone klasy , każdy uczeń otrzymał dostęp do swojej klasy i od niego zależy jak często i czy w ogóle uczy się poprzez Quizleta , tymczasem nie jest to jeszcze obowiązkowe �
Aplikacja Quizlet jest dostepna za darmo na smartfony czy tablety i można na niej pracować również offline , na przykład w autobusie lub poczekalni u lekarza . Na bazie zestawu słówek uczniowie mogą sprawdzić ile słówek już opanowali , oczywiście sposób sprawdzenia wiedzy zależy od tego jaki rodzaj testu wybiorą – czy będzie to rozsypanka , czy dyktanto , czy wyścig z czasem czy też prawda / fałsz .
W klasie najatrakcyjniejszą formą pracy z Quizletem jest dostępny tylko w wersji dla nauczyciela Quizlet Live czyli grupowy quiz w którym ucznowie dzielą się na 3 lub 4 grupy ( w zależności od liczebności grupy ) i w swoich grupach muszą sciśle współpracować aby zwyciężyć . Wygrywa oczywiście ta grupa która jako pierwsza ukończy quiz . Dodatkoych emocji dostarcza fakt że jedna zła odpowiedź i grupa cofa się na start . Świetny sposób na urozmaicenie zajęć , utrwalenie słownictwa , naukę współpracy oraz integrację grupy !
MB