SKALNA TIMES 1/2017 (3) | Page 8

Uważamy , że warto grać w gry planszowe , gdyż integrują grupę ludzi , pobudzają wyobraźnię , rozwijają umysł , zdolności manualne i nie tylko , refleks . Uczą cierpliwości , pokory , logicznego myślenia oraz przewidywania . Jest to dobra nauka przez zabawę . Dzięki nim można sprostać różnym zadaniom .
IIIa
Za pomocą gier planszowych można się świetnie bawić , integrować i bliżej poznać . Gry wspomagają kreatywność i logiczne myślenie . Ludzie się przy tym świetnie bawią i miło spędzają czas , mogą wykazać się kreatywnością . Wtedy też w kąt idą urządzenia technologiczne , które nam towarzyszą w życiu codziennym . Dzięki grą można też odpocząć od problemów . Za ich pomocą rozwijamy również zdolności manualne , uczymy się cierpliwości oraz umiejętności przegrywania . „ Planszówki ” otwierają ludzi na nowe znajomości i odświeżają stare . Spajają ludzi , którzy miło spędzają czas wraz z wszystkimi swoimi zaletami : uczą i jednocześnie bawią .
IIb
Warto grać w gry planszowe , ponieważ to doskonały sposób na spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi . Gry przynoszą wiele wartości edukacyjnych . Integrują i bawią , uczą stosowania się do zasad i gry „ fair play ” oraz cierpliwości . Zamiast spędzać czas surfując w internecie , można go wykorzystać grając w gry i rozwijać samego siebie .
IIc
Gry bawią , kształcą , uczą współpracy , integrują grupę , co ma niebagatelne właściwości w dzisiejszym świecie , gdzie większość ludzi jest wpatrzona w telefon , odseparowana od innych . Owe gry niejako zmuszają do korzystania z ludzkiej , niczym nieograniczonej wyobraźni , która jak wszyscy wiemy bardzo się w życiu przydaje . Gry mogą również poprawić nasze zdolności manualne oraz nauczyć pokory poprzez umiejętność przegrywania . Jak widać „ planszówki ” mają tylko i wyłącznie zalety , dlatego warto w nie grać .
IIa