KRAŠTO APSAUGOS SAVANORIŲ PAJĖGOS
6
BUVOME , ESAME , BŪSIME !
Atkelta iš 5 psl .
CS-GO turnyras
Vyčio rinktinės kariai , kurie dažnai žaidžia kompiuterinį CS-GO žaidimą , sako , kad jaunajai kartai buvo pravartu sudalyvauti žaidime , kuris nėra atitrūkęs nuo realybės : „ Panevėžio kolegijos studentų tarpe yra ir jaunų žmonių , net mūsų vienmečių , bet svarbiausia , kad jie pamatė , ką reiškia skaičiuoti šovinius , realiai taikytis , kaip svarbu priedanga ir judėjimas mūšio vietoje . Taigi , kompiuteris yra viena , o karinė realybė yra kas kita . Buvo įdomu pamatyti skirtumą tarp karių kovotojų ir kompiuterinių karių . Jaunuoliai suprato , kad virtualaus žaidimo taisyklės neveikia realiame mūšyje , realybėje kompiuteryje įgytų taktikos ir kitų karybos žinių pritaikyti negalima . Tai , ką mes treniruojamės ištisus metus , vaikinai , nors ir žaidę 10 metų , miške pritaikyti negali . CS-GO yra visai kitas reikalas : ten ir radarai , ir matuokliai , ir visa kita puikiai veikia . Bet kai atsiduri apleistam pastate , nežinai kada išlįsi ir tapsi taikiniu , kur tavo draugas , kokią taktiką naudoti – tai yra tikrai sudėtinga “.
Kariams antrino ir Panevėžio kolegijos studentai , dalyvavę turnyre miške : „ Koją kišo tai , kad kartais nesuprasdavome savo porininkų ar grupės narių . Tariamės kovoti vienaip , o , žiūrėk , kolega jau kažkur „ nugrybavo “. Esame nepratę prie fizinės veiklos , kiti pirmą kartą ginklą rankose laikė , bet sudėtingiausias momentas yra komandinio darbo dermė . Po turnyro bičiuliams būtinai perteiksime teigiamus potyrius : kad miške viskas kitaip ir privalai nuolat tvarkytis su užplūstančiu adrenalinu , kai žinai , kad iš už kampo išlindęs priešas gali tave bet kada nukauti “.
Pratybų dalyviams ir stebėtojams buvo įdomu pamatyti skirtumą tarp tikrų pėstininkų ir kompiuterinių karių . Jaunuoliai suprato , kad virtualaus žaidimo taisyklės neveikia realiame mūšyje , realybėje kompiuteryje įgytų taktikos ir kitų karybos žinių pritaikyti negalima .