KRAŠTO APSAUGOS SAVANORIŲ PAJĖGOS
2016 m. lapkritis-gruodis / Nr. 11-12( 489) 31
BUVOME, ESAME, BŪSIME!
Karių apsilankymu Visagine džiaugėsi merė Dalia Štraupaitė:
„ Mes labai džiaugiamės, kad į Visaginą atvyko tiek daug karių. Didžiuojamės, kad pirmą kartą istorijoje, o Visaginas švenčia jau 41-ą gimtadienį, kariuomenės diena yra švenčiama čia. Miestas yra tikrai labai geroje vietoje, čia ir pasienio zona, čia yra ir Latvija, ir Baltarusija, Visagine gyvena įvairių žmonių, įvairių tautybių ir mes esame vieningi. Visaginui tokių švenčių labai reikia. Visi jaučiamės saugūs ir reikalingi, o Visaginas be reikalo pateikiamas vien kaip rusų miestas... Gyventojai labai susidomėjo kariuomenės organizuojamais renginiais ir dėkoja, kad kartu gali švęsti Lietuvos kariuomenės dieną. Visagine yra labai gera atmosfera, gera aura, nes visi žmonės – optimistai. Kaip jau minėjau, Visaginas yra vienas jauniausių Lietuvos miestų ir tikrai manau, kad bendradarbiavimas su kariuomene yra dar „ nearti dirvonai“. Visagine mes tikrai galime daug padaryti ir kažką naujo sukurti, į tėvynės gynybą įtraukti jaunimą, galbūt įkurti Šaulių sąjungos padalinį. Mieste turi vykti veikla, į kurią galėtų būti įtrauktas jaunimas, kuriam trūksta užimtumo. Dabar, kai didesnį karių kiekį ir techniką moksleiviai pamatė pirmą kartą, lyg ir pasimetė, tačiau laikas ir bendri renginiai atvers duris į mūsų supratingumą, ir į kitą požiūrį į Lietuvos kariuomenę. Juk kariuomenė tai yra mūsų nepriklausomybė, mūsų saugumo garantas. Mes žinome, kad Lietuvoje yra kariuomenė ir su ja jaučiamės saugūs.“
Visagino gyventojai ir svečiai susidomėję apžiūrėjo įspūdingą NATO ginkluotę
„ Ginkluotės paroda praėjo puikiai, geriau nei tikėjomės. Žinojome, kad susirinks nemažas būrys susidomėjusių žmonių, bet tokios minios tikrai nesitikėjome“ – pasibaigus renginiui sakė mjr. Marius Geležiūnas.
Pratybų „ Pasitikėjimas-16” baigiamasis akordas – lapkričio 26 d. vykusi ginkluotės ir technikos paroda Visagine, kur gyventojai ir svečiai galėjo apžiūrėti pratybose „ Geležinis kardas 2016“ dalyvaujančių skirtingų 10-ies šalių kariuomenių naudojamą techniką ir ginkluotę. Į pratybas atsigabentą techniką demonstravo kariai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Vokietijos ir Lietuvos. Nepaisant žvarbaus oro, susirinko gausus būrys miestiečių ir miesto svečių.
Renginio dalyvius pasveikino Visagino merė D. Štraupaitė ir Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Valdemaras Rupšys. Svečiai pasidžiaugė Visagino ir kariuomenės bendradarbiavimu o ganizuojant renginį, padėkojo dalyvaujantiems NATO sąjungininkams bei prie renginio prisidėjusiems Valstybės sienos apsaugos kinologams ir Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos gelbėtojams.
Didžiausio dėmesio sulaukė Lietuvos kariuomenės haubica PzH2000, nusidriekė nemaža eilė norinčių ją apžiūrėti iš arčiau ar net įlipti į vidų. Parodoje taip pat buvo demonstruojama vokiečių reaktyvinės salvinės ugnies sistema MARS II, paslaptingų Liuksemburgo žvalgų šarvuotas žvalgybos visureigis „ Dingo 2“, Lenkijos karių šarvuotis „ Rosomak“, įvairūs visureigiai ir kita technika bei dalyvaujančių šalių karių ginkluotė ir ekipuotė. Žmonės daug bendravo su kariais, klausinėjo apie techniką, fotografavosi kartu, vyravo draugiška atmosfera ir pakili nuotaika.
Parengė vyr. eil. Vilius DŽIAVEČKA „ Savanorio“ redakcija Nuotraukos autoriaus, kpt. Pauliaus Babilo ir vyr. eil. Ievos Markevičienės