SMART START
IN JE LAATSTE JAAR SECUNDAIR ZITTEN ÉN OOK AL STARTEN IN HET HOGER ONDERWIJS
Ook tijdens je studies secundair onderwijs kan je al starten aan Hogeschool PXL . Leerlingen in het laatste jaar van het secundair onderwijs die graag verder willen studeren , kunnen een slimme start nemen met ons aanbod van Smart Start @ PXL . Het maken van een studiekeuze is geen eenvoudige opdracht . Het aanbod aan studierichtingen in het hoger onderwijs is enorm groot en de hoeveelheid aan informatie nog groter . Om hun studiekeuze te verdiepen , geeft Hogeschool PXL laatstejaarsleerlingen de kans om reeds een aantal studiepunten op te nemen van een professionele bacheloropleiding naar keuze . Wanneer hij / zij geslaagd is voor een opleidingsonderdeel , wordt er een vrijstelling verleend wanneer hij / zij tijdens het volgende academiejaar zich inschrijft voor die opleiding .
Met Smart Start @ PXL willen we de overgang en afstand tussen het secundair en het hoger onderwijs verkleinen . Je kan al eens kennismaken met de hogeschoolcultuur en de zelfstandigheid die van je verwacht wordt :
• Je laten kennismaken met de inhoud van een opleidingsonderdeel dat representatief is voor de opleiding die je nadien kan aanvatten .
• Je laten kennismaken met de wijze van les geven en de manier van examineren in het hoger onderwijs .
• Je ondersteunen in het maken van een goed onderbouwde en doordachte studiekeuze .
• Je een extra uitdaging aanbieden die je het volgende academiejaar een vrijstelling kan opleveren .
• Je zo goed mogelijk voorbereiden op studies in het hoger onderwijs .
• Je laten kennismaken met het studentenleven .
Doelgroep : Smart Start @ PXL richt zich op leerlingen die in het laatste jaar secundair onderwijs zitten en in de toekomst graag willen verder studeren , die een goede voorbereiding willen op het hoger onderwijs en eventueel al een belangstelling hebben in een bepaalde opleiding . Tot die leerlingen die nood hebben aan een uitdaging / verdieping en dit ook haalbaar achten naast hun huidige studie . Ook secundaire scholen die belangstelling hebben in dit project , kunnen met ons contact opnemen .
Datum : Het volledige aanbod van zowel de opleidingsonderdelen die gevolgd kunnen worden als het voortraject is terug te vinden op de website : www . pxl . be / smartstart
Naast het volgen van een opleidingsonderdeel kan je ook bij ons terecht voor een voortraject . Hierin bieden verschillende sessie aan die je afzonderlijk kan volgen .
Deze sessies zijn :
• Sessie 1 : Kennismaking met het hoger onderwijs en met Hogeschool PXL - 15 november 2023 16u-18u
• Sessie 2 : Tips & tricks bij jouw studiekeuze 16 januari 2024 - 16u-18u
• Sessie 3 : Leer jezelf en je talenten in kaart brengen 8 februari 2024 - 16u-18u
• Sessie 4 : Studievaardigheden in het hoger onderwijs , deel 1 – 21 februari 2024 - 16u-18u
• Sessie 5 : Studievaardigheden in het hoger onderwijs , deel 2 – 8 maart 2024 - 16u-18u
Locatie : PXL-NeXT - Elfde-Liniestraat 23a ( gebouw D ) - 3500 Hasselt
Contact & inschrijven : Voor al je vragen of meer informatie over het aanbod , infosessies , inschrijving , studiekeuze , … kan je terecht op : 011 77 58 02 , SmartStart @ pxl . be , www . pxl . be / smartstart
SAMENWERKING MET NAAMLOZE LEERJAREN
Hebben jullie een naamloos leerjaar of wensen jullie dit in de komende jaren in te richten ?
We willen graag onze expertise met jullie delen en mee rond de tafel zitten . We bekijken dan heel concreet de opleidingsspecifieke begincompetenties en geven samen vorm aan het nieuwe aanbod voor leerlingen uit het naamloos leerjaar .
Meer informatie en contact : Elke Martens , elke . martens @ pxl . be , + 32 476 72 38 70
| 33