PXL Brochure 26-27 | Page 130

I Bachelor & master Beeldende kunsten
Afstudeerrichting

Juweelontwerp & Edelsmeedkunst

Ben je helemaal weg van eigenzinnige juwelen en objecten? Droom je ervan om deze zelf te ontwerpen met een hedendaagse blik? Dan is de opleiding Juweelontwerp & Edelsmeedkunst echt iets voor jou! Hier leer je vanuit een artistieke invalshoek naar de traditionele ambacht van juweelontwerp kijken, waarbij de nieuwste technologieën worden gecombineerd met tijdloze vakkennis.
INNOVATIE + TRADITIE: DE PERFECTE MIX
Heb je een fascinatie voor design en durf je te experimenteren met allerlei materialen? Wil je unieke juwelen en objecten creëren met jouw persoonlijke en artistieke visie? Deze opleiding biedt de perfecte balans tussen innovatie en traditie. Vier pijlers vormen het unieke karakter van de opleiding: sieraden, objecten, accessoires en het digitale.
Onze goed uitgeruste ateliers met traditionele gereedschappen en hightech apparatuur zoals 3D-printers en lasersnijders bieden de perfecte omgeving om je tot een hedendaagse ontwerper met veelzijdige vaardigheden te ontwikkelen.
SIERADEN MET EEN EIGEN IDENTITEIT
Vanaf dag één dompelen we je onder in de wereld van hedendaagse sieraden en objecten. Je leert de technische basis en ontdekt de nieuwste ontwikkelingen. Via korte, creatieve opdrachten ga je meteen aan de slag. Naarmate je vordert, verken je de grenzen van het vakgebied in verschillende projecten.
Gedurende de opleiding verschuift de focus van technische vaardigheden naar de meer conceptuele kwaliteiten van een sieraad of object. Zo groei je uit tot een kritische en onderzoekende kunstenaar en ontwerper. workshops, zowel binnen als buiten de campus.
Ook onze jaarlijkse internationale studiereizen, bijvoorbeeld naar Parcours Bijoux in Parijs of naar de Biënnale van Venetië zullen je creativiteit een boost geven.
Tijdens de opleiding leer je ook over tentoonstellen en ondernemen. Bachelorstudenten tonen en verkopen hun zelfgemaakte multiple sieraden in samenwerking met een galerie. De masterstudenten presenteren hun‘ work in progress’ tijdens de Munich Jewellery Week, wat een goede voorbereiding is voor de individuele presentatie op de jaarlijkse EXIT-tentoonstelling.
EN NA JE MASTER?
Master in Juweelontwerp & Edelsmeedkunst. En nu? Er zijn tal van mogelijkheden! Je kan aan de slag als zelfstandig juweelontwerper,-kunstenaar of goudsmid, met een eigen atelier of studio, waarbij je je creaties verkoopt en tentoonstelt op beurzen en exposities.
Werk je liever in opdracht? Dan kan je aan de slag als goudsmid in een atelier. Of misschien voel je meer voor een academische carrière met een doctoraat in de kunsten?
LEREN DELEN WAT JE KAN
Of wil je jouw artistieke vaardigheden delen met anderen? Dan kan je de educatieve master Audiovisuele en beeldende kunsten volgen. Hiermee kan je aan de slag als docent, lector of expert binnen scholen of kunsteducatieve organisaties.
Op het einde van de opleiding werk je aan een individueel onderzoeksproject en stel je je werk tentoon.
BUITEN DE SCHOOLMUREN
Bij ons leer je niet alleen op de campus! Op PXL-MAD brengen we je in contact met de buitenwereld en zorgen we voor een constante stroom van inspiratie. Elk jaar organiseren we een reeks lezingen en
Dagonderwijs( voltijds)
Hasselt
TOELATINGSPROEF
Academisch Hoger Kunstonderwijs is enkel toegankelijk voor wie voldoet aan de toelatingsvoorwaarden en voor wie slaagt voor de artistieke toelatingsproef. Alle verdere informatie vind je op www. pxl-mad. be / toelatingsinfo.
130 | 2026- 2027