Ne alkalmazzon olajokat az orr belső részén vagy annak közelében , a belső fülben , a szemben , sérült bőrön vagy más érzékeny területen .
A gyerekek általában érzékenyebbek az esszenciális olajokra , mint a felnőttek . Ezért javasolt őket hígítani , mielőtt egy kisgyermek bőrén használná őket , és legelőször a talpra kenjen belőlük .
Ha az olaj felvitelét követően a bőre bepirosodik , viszketni vagy égni kezd , óvatosan áttörölve távolítsa el róla az olajat egy puha ruhával , majd kenjen rá többször is hordozóolajat ( pl . frakcionált kókuszolajat ), és minden alkalom után törölje át gyengéden a területet .
Mindig gondoskodjon arról , hogy esszenciális olajokat csakis szülői felügyelet alatt alkalmazzanak . A dōTERRA azt javasolja , hogy tartsa magas , nehezen elérhető helyen az olajokat . Tárolja őket a hozzájuk kapott cseppentőbetéttel együtt , a kupakjukat szorosan rájuk zárva .
Az esszenciális olajok belsőleges használata esetén egy cseppnél egyszerre nincs is szükség többre . Az olajat cseppentheti közvetlenül az ivóvízébe vagy más folyadékba , illetve üres kapszulába cseppentve is fogyaszthatja .
Ha kérdése lenne az esszenciális olajok egyéni igényeire szabott használatával kapcsolatban , konzultáljon szakképzett egészségügyi szolgáltatójával .
Amikor ételeihez olajokat ad , az a legjobb , ha a „ fogpiszkálós ” módszert alkalmazza : mártsa egy tiszta fogpiszkáló végét az olajosüvegbe , majd keverje a többi hozzávalóhoz . Kóstolással ellenőrizze , mielőtt még többet adna hozzá . Az olajok erőteljesek , ezért már egészen kevés is elegendő belőlük .
35