"Przybij Piątkę!" | Page 18

PRZYBIJ PIĄTKĘ ! NR 2 ( 12 ) - 2020 / 2021
Balladyna zdjęła opaskę z czoła . Po chwili ciszy , zaniepokojony Pustelnik domyślił się zbrodni , której dokonała kobieta . Oznajmił , że z raną nic nie da się zrobić . Zaproponował wskrzeszenie zmarłej Aliny , jej siostry . Balladyna , bez chwili zastanowienia , zgodziła się na propozycję mężczyzny .
- Potrzebuję pukiel twoich włosów - odparł Pustelnik .
Balladyna chwyciła za nożyk i odcięła garść swoich czarnych włosów . Pustelnik poszedł do innego pokoju , zostawiając Balladynę samą .
Minęło kilka godzin . Mężczyzna wyszedł z pokoju z Aliną . Zdumiona Balladyna zerwała się z krzesła . Po chwili dotarło do niej , że to co zrobiła było bardzo nieprzemyślane i nierozsądne , gdyż Alina może oskarżyć siostrę o morderstwo . Balladyna , nie pokazując po sobie zaniepokojenia , wyszła z chaty . Za nią podążyła Alina , zadając siostrze bardzo wiele pytań związanych z jej śmiercią . Młodsza siostra była wyraźnie zdenerwowana , co powodowało u Balladyny narastający niepokój .
Całej sytuacji przyglądała się Goplana . Nie wiedziała jaki rozwój przybiorą kolejne wydarzenia . Ostrożnie , by nikt jej nie zobaczył , podążała za kobietami .
Balladyna , nie wiedząc , gdzie powinna pójść z siostrą , postanowiła spacerować po lesie i zastanowić się , co dalej powinna zrobić . Podjęła decyzję , że zostawi Alinę w środku lasu .
Roztrzęsiona wróciła do zamku . Zamknęła się w swojej dużej komnacie , ozdobionej wieloma kwiatami . Nie wiedziała co będzie z jej siostrą i czy postąpiła słusznie . By pozbierać myśli postanowiła wyjść na świeże powietrze . W oddali dostrzegła powóz . Był w nim Kirkor , wracający z bitwy .
Mijały dnie , noce , a o Alinie słuch zaginął . Z każdego snu , wybudzały ją koszmary o jej zbrodni . Była bardzo zdenerwowana tym , że w każdej chwili ktoś może domyślić się tego , czego dokonała .
Pewnego dnia Balladyna schodząc po schodach , usłyszała donośne pukanie do drzwi . Po chwili zastanowienia otworzyła je . Ku jej zdziwieniu , zobaczyła zdenerwowaną Alinę . Młodsza siostra weszła do zamku , nie odzywając się do Balladyny . Odszukała matkę i rzuciła się jej w ramiona ze łzami w oczach .
- Och matko ! Jak ja się cieszę , że cię widzę !
- Gdzie ty byłaś ? Nie było ci dobrze z tym chłopakiem , dlatego wróciłaś ? - zapytała zdenerwowana Wdowa .
- Skądże ! To wina Balladyny ! - wykrzyknęła . - Córko , o czym ty mówisz ? - nie dowierzała matka . - Tak ! To Balladyna zabiła mnie podczas zbierania malin ! - Balladyno , czy to prawda ? - zapytała starszą córkę .
Nie usłyszała odpowiedzi . Balladyna wybiegła z zamku . Alina wraz z matką pobiegły do komnaty Kirkora i wszystko mu opowiedziały .
KLASY IV-VIII 17