"Przybij Piątkę!" | Page 17

PRZYBIJ PIĄTKĘ ! NR 2 ( 12 ) - 2020 / 2021
Alina była zdziwiona tym co właśnie powiedziała jej siostra , poprosiła aby wytłumaczyła jej ten sen ze szczegółami . Obie przykucnęły na ziemi , a Balladyna wyrywając chwasty zaczęła opowiadać jej historie . W jej śnie działo się bardzo dużo , dlatego opowieść trwała około dwudziestu minut . Alina nie sądziła , że jej siostra miała takie okropne zamiary wobec niej , ale postanowiła , że nikomu nie zdradzi tajemnicy ... Jednak to co powiedziała Balladyna bardzo ją przeraziło , więc starała się unikać kontaktu wzrokowego z siostrą . Po godzinie pracy w polu dziewczyny wróciły do domu , żeby zjeść obiad . Ich uwagę przykuł Kirkor , który zamierzał już wyjeżdżać , jednak czekał aby pożegnać ukochaną .
- Nie martw się , wrócę tu na nasz ślub , na razie muszę jeszcze załatwić parę ważnych spraw ! - odrzekł całując dziewczynę .
Alina oczywiście nie miała nic przeciwko , że Kirkor wyjedzie na jakiś czas . Dziewczyna rzuciła się mu w ramiona i pożegnała go z rumieńcem na twarzy . Kirkor na pożegnanie wręczył jeszcze ukochanej białą różę na znak miłości . Dziewczyna wzięła róże do ręki i odprowadziła Kirkora w miejsce , w którym stał jego powóz . Dziewczyna była zakłopotana , ponieważ przypomniała sobie , że Balladyna w jej śnie dostała białą różę i widziała na niej krwawe ślady . Postanowiła poruszyć z nią ten temat . Okazało się , że Balladyna dostała tą różę , a dokładniej cały kosz białych róż od dziewcząt z sąsiedztwa . Alina odetchnęła z ulgą i poszła zjeść obiad , który przygotowała Wdowa , gdy były na polu . Cała sytuacja wydawała jej się dziwna , lecz postanowiła nie zaprzątać sobie głowy niepotrzebnymi rzeczami , ponieważ już niedługo miał się odbyć jej ślub . Po prostu żyła chwilą !
Temat 2 :
Od ślubu , na którym było mnóstwo ludzi z okolicy zamku oraz chatki Wdowy minęło już kilka dni . Alina wiodła z Kirkorem szczęśliwe życie w zamku , a Balladyna wraz z Wdową im towarzyszyły . Balladyna rzeczywiście bardzo się zmieniła , odkąd miała swój proroczy sen . Zmieniła stosunek do matki i siostry , i cieszyła się ich szczęściem ...
Oliwia Karwat
Wyobraź sobie , że Balladyna zgodziła się na wskrzeszenie Aliny przez Pustelnika . Napisz opowiadanie , w którym zmienisz historię ich życia . Napisz swoją pracę tak , żeby wykazać , że dobrze znasz treść lektury .
Pewnego pochmurnego dnia Balladyna udała się do chaty Pustelnika z nadzieją , że ten znajdzie sposób na usunięcie plamy z jej czoła . Pustelnik , zdziwiony wizytą Balladyny , zapytał :
- Co cię do mnie sprowadza ?
- Wiem , że potrafisz leczyć rany . Czy mógłbyś zaradzić coś na moją ? - zapytała zdenerwowana Balladyna .
- Pokaż swoją ranę - odrzekł . - Czy obiecasz ją wyleczyć ? - Musisz ją najpierw pokazać !
KLASY IV-VIII 16