PARTY GROMADI PARTY GROMADI #3 | Page 6

День

письменника

3 березня

Автор: Тетяна Золотарьова

В 1986 році у «людей пера» з’явилося професійне свято. Всесвітній день письменника почали відзначати за рішенням 48-го конгресу ПЕН-клубу. Цей день, 3 березня, належить не тільки авторам художніх книг, але й критикам, поетам, редакторам та журналістам. Усі, хто не уявляють свого життя без пера та аркушу паперу мають право вважати це свято своїм. Також День письменника вважають днем критики та свободи слова. Можливість вільно писати та висловати свої думки – є суцільно важливим для кожного автора.

Ми підготували два цікавих інтерв’ю з молодими письменниками. Вони ще шліфують свою майстерність, але вже мають неабиякі успіхи на цьому поприщі.

Євген Козярін, студент Київського Університету ім. Бориса Грінченка та головний редактор молодіжної рубрики «Teen-Team» видання «Грінченко-Інформ», 17 років

- Коли ти вперше зрозумів, що письменництво це твоє?

- Десь в 10 класі, коли працював активно над збіркою міні-творів. Тоді вперше зрозумів, що кайфую від процесу та натхнення, найголовніше задоволення – від закінченого твору, збірки віршів.

- Коли ти написав свій перший матеріал, який можеш вважати вже своїм здобутком?

- У кінці 2016 року, коли закінчив першу свою книгу, яка підвела межу першого етапу творчості. Майже рік вона лежала і на початку року, я почав роботу над її офіційним виданням. Сподіваюсь через декілька місяців, вона буде готова вже як продукт.

- Що для тебе є важливим у письменництві/журналістиці? Чому ти обрав саме цю стежку в житті?

- Якщо брати письменництво – то вилив власних емоцій у творчість, по-суті, справжність почуттів й можливість їх «заховати» у творчість. Якщо журналістику – то це можливість бачити ситуацію з усіх боків і нести правду у суспільство, як би пафосно не звучало. Чому? Та власне, через те, що є важливим. А, ще, звісно, самовираження. Без цього я не я.

- Які жанри більш за все полюбляєш читати? Твої найулюбленіші книги?

- Жанри. Історичний, про пригоди або про життя звичайних людей.

Цикл «Темна Вежа» С.Кінга, Любко Дереш «Трохи пітьми» та «Голова Якова» і, мабуть, Жадан – збірки віршів «Тамплієри» та «Життя Марії»

- А в яких жанрах тобі найлегше працюється?

- Це невеликі прозові твори, новели, можна сказати. А щодо тем – люблю писати про конфлікт всередині людини або з суспільством. Про кохання можу, але якщо чесно, хочу відійти від цього. Така творчість у свій час багато речей у моєму житті змінила, тому я обережно зараз з нею.

unsplash